اهواز – مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان گفت: هم اکنون ۹ اسکله خالی بندر امام خمینی و ۱۴ تجهیز استراتژیک آماده به کار این بندر در انتظار خدمات دهی به کشتی های حامل کالاهای اساسی هستند.
بهروز آقایی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: در حال حاضر مشکلات اسنادی، مانع از پهلوگیری ۳۸ کشتی حامل کالاهای اساسی در اسکله‌های بندر شده است.
وی ادامه داد: این شرایط باعث شده که از بین اسکله‌های موجود بندر امام، تعداد ۹ اسکله خالی باشد اما با این وجود تجهیزات و اسکله‌ها، آمادگی لازم را برای ارائه خدمات به کشتی‌ها دارند.
مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان ادامه داد: حجم کالاهای اساسی ۳۸ کشتی موجود در لنگرگاه بندر امام خمینی (ره) بیش از ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تن برآورد می‌شود.
وی با بیان اینکه هم‌اکنون ۹ اسکله این بندر خالی است، گفت: در صورت رفع مشکلات اسنادی این کشتی‌ها که بخش مهمی از آنها مربوط به تأمین ارز از سوی صاحبان کالا است؛ امکان پهلوگیری در اسکله‌های بندر امام خمینی (ره) فراهم خواهد شد.
مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان بیان کرد: علاوه بر اسکله‌های خالی، هم اکنون ناوگان تجهیزات بندر امام خمینی (ره) شامل ۱۴ تجهیز استراتژیک نظیر انواع مکنده و جرثقیل، آماده تخلیه کالاهای اساسی از کشتی‌ها هستند.
وی در بخش دیگری از این گفت‌وگو به عملکرد تخلیه کالای اساسی از کشتی‌ها در طول سال جاری به میزان ۱۴ میلیون تن اشاره کرد و گفت: از ابتدای امسال تاکنون، ۱۳ میلیون و ۱۰۰ هزار تن کالای اساسی تخلیه شده در بندر امام خمینی (ره) به منظور توزیع و مصرف در نقاط مختلف کشور از این بندر توسط ناوگان ریلی و جاده‌ای خارج شده است.
آقایی یادآور شد: در حال حاضر، حجم کالای اساسی موجود در انبار و سیلوهای مجتمع بندری امام خمینی (ره) ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تن است که ذخایر استراتژیک خوبی محسوب می‌شود.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari