رییس هیات مدیره اتحادیه سراسری مرغداران تخمگذار گفت: تخم مرغ مورد نیاز شب عید و ایام نوروز تامین است و هیچ کمبودی در این زمینه وجود ندارد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان مرکزی تعاونی روستایی ایران، حمیدرضا کاشانی، رئیس هیأت مدیره اتحادیه سراسری مرغداران تخمگذار درباره وضعیت بازار تخم مرغ گفت: طبق برنامه ریزی وزارت جهاد کشاورزی، سالانه یک میلیون و ۵۰۰ هزار تن از این محصول تولید و به بازار داخلی عرضه می‌شود.
وی اظهار داشت: هرچند ماهانه میزان اندکی از این محصول صادر می‌شود، اما تخم مرغ مورد نیاز کشور تأمین است و هیچ مشکلی در این زمینه وجود ندارد.
وی تصریح کرد: اکنون هر کیلوگرم تخم مرغ درب واحدهای تولیدی بین ۳۵ تا ۳۶ هزار تومان خریداری می‌شود، این درحالی است که نرخ مصوب این محصول ۳۹ هزار و ۵۰۰ تومان درب واحدهای تولیدی و برای مصرف‌کنندگان نیز ۴۷ هزار و ۲۰۰ تومان تعیین شده است.
کاشانی اضافه‌کرد: بر این اساس تولیدکنندگان روی هر کیلوگرم تولید بین سه‌هزار و ۵۰۰ تا چهار هزار و ۵۰۰ تومان و روی هر شانه ۳۰ تایی نزدیک به هشت هزار تومان ضرر می‌دهند.
رئیس هیأت مدیره اتحادیه سراسری مرغداران تخمگذار میهن گفت: قیمت مصوب هر شانه تخم مرغ ۳۰ تایی درب واحدهای تولیدی ۷۹ هزار تومان باید به فروش برسد، در حالی که ۷۰ هزار تومان به فروش می‌رسد؛ یعنی تولیدکنندگان هر شانه تخم مرغ را ۲۰ درصد زیرقیمت مصوب به فروش می‌رسانند که ضرر هنگفتی را در پی دارد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari