رئیس انجمن همگن قطعه سازی گفت: مقرر شده مطالبات قطعه سازان از خودروسازان تا پایان سال پرداخت شود.
محمدرضا نجفی منش در گفت‌وگو با خبرنگار مهر در مورد مطالبات قطعه سازان از خودروسازان اظهار کرد: بر اساس آماری که تا یک ماه پیش جمع آوری کردیم مشخص شد خودروسازان بدهی بالغ بر ۵۰ هزار میلیارد تومانی به قطعه سازان دارند و قرار بود این مطالبه تا پایان دی ماه پرداخت شود.
رئیس هیأت مدیره انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی کشور افزود: با این حال وزارت صمت اعلام کرد که ۳۲ هزار میلیارد تومان بدهی معوق قطعه سازان از خودروسازان تا پایان سال پرداخت خواهد شد.
وی تصریح کرد: باید توجه شود که در حال حاضر ماهانه به صورت میانگین ۴ درصد تورم داریم بنابراین وقتی جنسی به خودروساز تحویل می‌دهیم و پول را ۱۲۰ روز دیگر می‌گیریم یعنی ۱۶ درصد از ارزش پول قطعه ساز از بین می‌رود.
نجفی منش گفت: پیشنهاد ما این بود که برای گردش مالی، پرداخت‌ها به صورت یک ماهه شود و اگر به هر دلیلی عقب افتاد آن میزانی که از ارزش پول کم شده را به آن مبلغ اضافه کنند؛ یعنی اگر ۴ درصد تورم داشتیم آن ۴ درصد به مطالبه قطعه ساز اضافه شود. فعلاً هیچ پاسخی برای این پیشنهاد به دست ماه نرسیده است.
وی افزود: نگرانی ما این است که با توجه به مسائلی که پیش آمده تولید قطعه سازی به سمت توقف حرکت می‌کند. قطعه ساز باید از نظر مالی تأمین شود تا بتواند به تولید ادامه دهد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari