نفت در آخرین روز معاملاتی هفته، جمعه، ۲ دلار در هر بشکه کاهش یافت تا هفته را با یک رکورد قابل توجه کاهشی به پایان برساند. این در حالی است که معامله‌گران همچنان نگران افزایش نرخ بهره در ایالات متحده ممکن هستند که ممکن است بر تقاضا تأثیر بگذارد.
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا)  به نقل از رویترز، روز پنجشنبه، هشدار دو مقام فدرال رزرو مبنی بر افزایش بیشتر هزینه‌های وام برای مهار، افزایش ارزش دلار آمریکا را سبب شد و نفت را برای دارندگان ارزهای دیگر گران کرد.
در آخرین روز معاملاتی هفته گذشته، بهای معاملات آتی نفت برنت با ۲.۱۴ دلار معادل ۲.۵ درصد کاهش به ۸۳ دلار در هر بشکه رسید و رکورد ۳.۹ درصد کاهش در یک هفته را به ثبت رساند. قیمت نفت خام آمریکا وست تگزاس اینترمدیت (WTI) نیز با ۲.۱۵ دلار معادل ۲.۷ درصد کاهش به ۷۶ دلار و ۳۴ سنت رسید که نسبت به روز جمعه هفته گذشته ۴.۲ درصد کاهش داشت.
به گفته استفن برنوک از کارگزار نفت PVM، نشانه‌های مختلفی از عرضه فراوان بر بازار سنگینی میکند.
روزنامه ودوموستی روز جمعه به نقل از یک منابع آگاه از برنامه‌های شرکت‌ها نوشت: «تولیدکنندگان نفت روسیه انتظار دارند با وجود برنامه دولت برای کاهش تولید نفت در ماه مارس، حجم فعلی صادرات نفت خام را حفظ کنند.»
آخرین عکس فوری که از ذخایر ایالات متحده در روز چهارشنبه منتشر شد، حکایت از افزایش ذخایر نفت خام دارد. بر اساس این تصاویر، ذخایر نفت خام در هفته منتهی به ۱۰ فوریه با ۱۶.۳ میلیون بشکه افزایش به ۴۷۱.۴ میلیون بشکه رسید که بالاترین سطح از ژوئن ۲۰۲۱ است.
از سوی دیگر، با کاهش تقاضا برای سوخت در اواسط فوریه، قیمت نفت گرمایش در روز جمعه ۵ درصد کاهش یافت.
شرکت خدمات انرژی Baker Hughes Co روز جمعه گفت که تعداد دکل‌های نفت و گاز، که نشانگر اولیه تولید آینده است، در هفته منتهی به ۱۷ فوریه با یک واحد کاهش به ۷۶۰ واحد رسید.
تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری بازار سرمایه ایران محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

source

توسط ecokhabari