رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران نوسانات نرخ ارز را اصلی ترین عامل گرانی سکه اعلام کرد و گفت: با توجه به بزرگ بودن حباب سکه، اگر مردم به سمت خرید مصنوعات طلا بروند، بهتر است.
نادر بذرافشان در گفت و گو با خبرنگار مهر در مورد بازار سکه و طلا، اظهار کرد: نوسانات بازار ارز و افزایش ۱۶ دلاری اونس جهانی عاملان اصلی افزایش قیمت سکه و طلا در بازار هستند.
رئیس اتحادیه سازندگان و فروشندگان طلا و جواهر تهران افزود: اما مهم‌ترین علت افزایش قیمت طلا افزایش قیمت ارز در بازار آزاد است که منجر شده حباب سکه نیز به شدت زیاد شود.
وی ادامه داد: البته التهاب تقاضا نداریم و باید ببینیم در روزهای آینده شرایط اونس جهانی به کدام سو می‌رود و کنترل بازار ارز توسط بانک مرکزی ادامه می‌یابد یا خیر.
بذرافشان اضافه کرد: با توجه به وضعیت فعلی بازارها، بانک مرکزی بهتر است در کنار ربع سکه، نیم سکه و سکه تمام را نیز در بورس عرضه کند تا حدودی شاهد کاهش قیمت و حباب سکه در بازار باشیم.
وی در مورد خرید سکه از سوی مردم اظهار کرد: فلزات طلا جزو فلزات گرانبها است و با توجه به بزرگ بودن حباب سکه، اگر مردم به سمت خرید مصنوعات طلا بروند، بهتر است زیرا به عنوان نمونه حباب ربع سکه ۴ میلیون است اما دو گرم طلا بخرند به صرفه تر است و به اقتصاد و تولید کشور هم کمک می‌شود.
سکه ۲۸ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان شد
رئیس اتحادیه سازندگان و فروشندگان طلا و جواهر تهران در مورد قیمت سکه نیز افزود: هم اکنون قیمت سکه تمام طرح جدید ۲۸ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان که البته حباب این سکه ۵ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان است. (تا لحظه تنظیم خبر) 
بذرافشان گفت: قیمت سکه طرح قدیم ۲۶ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان، قیمت نیم سکه ۱۵ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان و قیمت ربع سکه ۱۰ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari