عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: با اجرای مصوبه کمیسیون تلفیق درباره الزام خودروسازان به عرضه خودرو از طریق بورس کالا، انگیزه خودروسازان برای افزایش عرضه خودرو در بورس افزایش می‌یابد که با تحقق این مهم، قیمت‌ها منطقی شده و انگیزه دلالان برای ورود به بازار خودرو کاهش می‌یابد.
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا) و به نقل از خانه ملت؛ سیدجواد حسینی کیا، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس درباره مصوبه کمیسیون تلفیق مبنی بر واردات انواع کشنده‌ها، خودروهای سنگین، کامیون‌ها، اتوبوس‌ها، مینی‌بوس‌ها، ون‌ها و خودروهای سواری تا عمر ۵ سال، گفت: با این مصوبه عرضه خودرو افزایش می‌یابد در نتیجه از یکسو قیمت‌ها منطقی می‌شود و بازار ساماندهی خواهد شد و از سوی دیگر خودروسازان داخلی برای رقابت با خودروهای وارداتی ناچار می‌شوند که کیفیت تولیدات خود را ارتقا دهند.
نماینده مردم سنقر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با واردات خودروهای دست دوم ناترازی بازار خودرو از بین می‌رود و تعداد خودروهای وارداتی افزایش خواهد یافت، در نتیجه قیمت‌ها کاهش می‌یابد.
وی همچنین درباره مصوبه دیگر کمیسیون تلفیق درباره الزام خودروسازان به عرضه خودرو از طریق بورس کالا، افزود: براساس این مصوبه ۸۵ درصد مابه التفاوت قیمت خودروی عرضه شده در بورس و بهای تمام شده آن به همراه سود منطقی، باید در حوزه حمل و نقل هزینه شود.
این نماینده مردم در مجلس یازدهم اضافه کرد: با مصوبه مذکور، انگیزه خودروسازان برای افزایش عرضه خودرو در بورس افزایش می‌یابد که با تحقق این مهم، قیمت‌ها منطقی شده و انگیزه دلالان برای ورود به بازار خودرو کاهش می‌یابد.
تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری بازار سرمایه ایران محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

source

توسط ecokhabari