حسین بامیری گفت: ابراز امیدواری کرد به کمک شفافیت بورس کالا و عرضه خودروها در این بازار، دست مافیای خودرو قطع شود که در این حوزه با مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه مجلس از سال آینده طبق قانون، کل خودروها در بورس کالا عرضه می‌شود.
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا) به نقل از ایرنا؛ حسین بامیری، نماینده مردم لردگان (استان چهارمحال و بختیاری) در مورد عرضه خودرو در بورس کالا اظهار کرد: ورود خودرو به بورس، شیوه موفقی برای تعادل بخشی به عرضه و تقاضای خودرو در کشور بود؛ چراکه با حذف قیمت‌گذاری دستوری به مرور واسطه‌ها و دلالان از چرخه خرید و فروش حذف می‌شوند و خودرو با قیمت واقعی و متعادلی به دست مردم می‌رسد.
وی بیان کرد: موافق عرضه خودرو در بورس کالا هستم و امیدوارم این اقدام مهم به دلیل شفافیت و رقابت، دست مافیای خودرو را در این حوزه قطع کند و بتواند به ارتقای کیفیت صنعت خودرو در کشور که مطالبه مردم و مجلس است، کمک کند.
بامیری عرضه خودرو در بورس کالا را به نفع مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان عنوان کرد و گفت: این نوع عرضه زمینه‌ای مثبت برای ایجاد رقابت در معاملات خودرو است؛ زیرا با کشف ارزش واقعی قیمت، بازار ساماندهی می‌شود و ابهامات و اشکالات این حوزه به حداقل می‌رسد.
نماینده مردم لردگان (استان چهارمحال و بختیاری) تصریح کرد: کمیسیون تلفیق بودجه مجلس با مصوباتی مقرر کرد که سال آینده همه خودروها در چارچوب قانون در بورس عرضه شوند و از این طریق بتوان به شفافیت معاملات این حوزه و سیاست‌گذاری دقیق‌تر کمک بیشتری شود.
وی افزود: نمایندگان مجلس از هر اقدامی که به ارتقا صنعت استراتژیک خودرو در کشور کمک کند حمایت خواهند کرد و این مطالبه جدی مجلس است.
تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری بازار سرمایه ایران محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

source

توسط ecokhabari