قیمت نفت در آغاز معاملات امروز، چهارشنبه، تحت تاثیر انتظار سرمایه‌گذاران برای اعلام نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا ثابت ماند؛ این در حالی است که داده‌های اخیر به احتمال افزایش بیشتر نرخ‌های بهره اشاره دارد و این موضوع ممکن است رشد اقتصادی را کاهش دهد و از تقاضای جهانی سوخت بکاهد.
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا) به نقل از رویترز، در ابتدای معاملات امروز، نفت خام برنت معاملات آتی پس از کاهش ۱.۲ درصدی در روز سه‌شنبه، با ۲ سنت افزایش به ۸۳.۰۷ دلار در هر بشکه رسید. معاملات آتی نفت خام وست تگزاس اینترمدیت (WTI) نیز با یک سنت کاهش به ۷۶ دلار و ۳۵ سنت در هر بشکه رسید.
این در حالی است که فدرال رزرو ایالات متحده صورتجلسه آخرین جلسه خود را امروز چهارشنبه منتشر خواهد کرد. این صورتجلسه به معامله‌گران نگاهی اجمالی به پیش‌بینی نرخ بهره توسط مقامات بالا می‌دهد. یادآور می‌شود که پیشتر داده‌های فدرال رزرو آمریکا نشان داد که اشتغال در ایالات متحده بالاتر از حد انتظار بوده است.
از سوی دیگر، گزارش‌های اقتصادی دیگر از ایالات متحده به عنوان بزرگترین مصرف‌کننده نفت جهان، نشانه‌های نگران‌کننده‌ای را نشان می‌دهند؛ فروش خانه‌های موجود در ژانویه به کمترین میزان خود از اکتبر ۲۰۱۰ رسید که دوازدهمین افت ماهانه و طولانی‌ترین دوره از سال ۱۹۹۹ است.
به نوشته دانیل هاینس، استراتژیست ارشد کالا در بانک ANZ، «قیمت نفت تحت فشار داده‌های اقتصادی ضعیف و نگرانی‌هایی پیرامون تقاضا در اقتصادهای پیشرفته قرار گرفته است و افزایش بیشتر نرخ بهره می‌تواند تقاضای نفت را کاهش دهد.»
نرخ‌های بهره بالاتر سبب افزایش ارزش دلار می‌شود و نفت دلاری را برای دارندگان ارزهای دیگر گران‌تر می‌کند.
انتظارات کاهش عرضه جهانی و افزایش تقاضا از سوی چین اخیراً از قیمت نفت حمایت کرده است. تحلیلگران انتظار دارند واردات نفت چین در سال ۲۰۲۳ به بالاترین حد خود برسد تا با افزایش تقاضا برای سوخت حمل و نقل و با راه‌اندازی پالایشگاه‌های جدید مواجه شود.
هاینس از ANZ اشاره کرد که پتروچاینا و یونیپک، بازوی تجاری سینوپک بزرگترین پالایشگاه نفت آسیا، ۱۰ ابر نفتکش را برای واردات نفت از آمریکا در ماه آینده رزرو کرده است که معادل حدود ۲۰ میلیون بشکه نفت خام است.
قیمت نفت و طلا در معاملات امروز
به گزارش سنا از سی ان بی سی، قیمت نفت برنت در معاملات امروز، چهارشنبه، ۲۲ فوریه، در ساعت ۱۰:۱۰ به وقت تهران، با کاهش ۰.۵۷ درصدی در هر بشکه ۸۲ دلار و ۵۹ سنت در هر بشکه معامله شد.
همچنین تا لحظه تنظیم گزارش، نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا (WTI) کاهش ۰.۶۴ درصدی را به ثبت رساند و در هر بشکه، ۷۵ دلار و ۸۹ سنت معامله شد.
طلا نیز تا لحظه تنظیم این گزارش، افزایش ۰.۱۱ درصدی را تجربه کرد و هر اونس طلا به قیمت یک هزار و ۸۴۴ دلار و ۵۰ سنت معامله شد.
همچنین نقره با کاهش ۰.۲۷ درصدی، ۲۱ هزار و ۸۳ دلار معامله شد.
تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری بازار سرمایه ایران محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

source

توسط ecokhabari