خبرگزاری رویترز از افزایش قیمت نفت سبک و سنگین ایران نسبت به میانگین قیمت عمان و دبی برای عرضه به خریداران آسیایی خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا)، صبح امروز رویترز به نقل از یک منبع آگاه صنعتی نوشت: ایران لایت (نفت سبک ایران) قیمت رسمی فروش هر بشکه نفت را برای خریداران آسیایی ۲۰ سنت بیشتر از ماه پیش (فوریه) تعیین کرده است و این یعنی اینکه این قیمت برای ماه مارس ۲ دلار بالاتر از میانگین قیمت عمان و دبی خواهد بود.
قیمت فروش نفت ایران برای مشتریان آسیایی افزایش می‌یابد
بر اساس جدولی که رویترز منتشر کرده است، قیمت فروش نفت سنگین ایران در مارس، ۳۵ سنت در هر بشکه بالاتر از قیمت پایه خاورمیانه تعیین شد که در مقایسه با فوریه، ۶۵ سنت افزایش نشان می‌دهد. قیمت نفت فروزان ۴۰ سنت در هر بشکه بالاتر از قیمت پایه منطقه‌ای تعیین شد که نسبت به فوریه، ۶۵ سنت افزایش داشته است.
قیمت نفت سروش برای مارس، پنج دلار در هر بشکه پایین‌تر از قیمت پایه نفت خاورمیانه تعیین شد که ۷۰ سنت در مقایسه با فوریه بالاتر بود. قیمت نفت پارس، سه دلار در هر بشکه پایین‌تر از قیمت نفت عمان/دوبی فروخته خواهد شد که ۸۵ سنت در هر بشکه افزایش در مقایسه با قیمت فوریه نشان می‌دهد.
تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری بازار سرمایه ایران محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

source

توسط ecokhabari