رشد ۲۵درصدی تولید خودرو تا پایان ماه گذشته
به گزارش بورس نیوز، عبدالله توکلی لاهیجانی، مدیرکل دفتر صنایع خودرویی وزارت صمت اظهار کرد: خودروسازان کشور از ابتدای سال جاری تا پایان بهمن‌ماه توانستند، بیش از یک‌میلیون و ۱۲۶هزار دستگاه خودرو تولید کنند که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، رشد ۲۵درصدی نشان می‌دهد.
مدیرکل دفتر صنایع خودرویی وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: نکته درخشان کار خودروسازان و زنجیره تأمین توانمند داخلی این است که فقط در بهمن‌ماه امسال بیش از ۱۳۱هزار خودرو در کشور تولید شده که سقف تولید در همه ماه‌های پنج سال گذشته از سال ۱۳۹۷ تاکنون را شکسته و نشان از عبور از بحران تولید در صنعت خودروی کشور دارد.
توکلی لاهیجانی خاطرنشان‌کرد: نکته مهم دیگر، تکمیل ۱۰۵هزار خودروی ناقص سال ۱۴۰۰ در نیمه نخست امسال بود که با احتساب آمار خودرو‌های ناقص، میزان افزایش تولید و تکمیل خودرو‌های ناقص در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته بیش از ۳۶درصد افزایش داشته و با ادامه روند کنونی، تولید و تکمیل خودرو در سال جاری نسبت به سال ۱۴۰۰، بیش از ۴۰ درصد رشد خواهد داشت.
مدیرکل دفتر صنایع خودرویی وزارت صمت بیان‌داشت: با این میزان رشد تولید در سال جاری در مقایسه با چهار سال گذشته، در عمل یکی از بالاترین رشد‌های تولید خودرو در بین کشور‌های تولیدکننده خودرو در کشور ما رقم خورده است.
وی ادامه‌داد: براین اساس هدف‌گذاری انجام شده برای سال آینده تولید یک میلیون و ۸۰۰ هزار دستگاه خودرو است که البته پوست اندازی پلتفرمی و حرکت به سمت پلتفرم‌های (بُن‌سازه‌های) جدید خودروسازان بزرگ و خودروسازان بخش خصوصی درسال آتی برنامه ریزی شده است.
توکلی لاهیجانی همچنین گفت: استفاده از بُن‌سازه‌های مشترک و هم افزایی در بین خودروسازان داخلی و تشکیل سازندگان رده یکم، از برنامه‌های پیش روی صنعت خودروی کشور در اجرای طرح تحولی این صنعت است.

source

توسط ecokhabari