در جریان معاملات روز گذشته، دوشنبه، پس از اینکه خوش‌بینی نسبت به تقاضا در بحبوحه کاهش عرضه، افزایش قیمت‌ها را در پی داشت، در آغاز معاملات امروز، قیمت نفت برنت به دلیل تقویت ارزش دلار امریکا کمی کاهش یافت.
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا) به نقل از رویترز، نفت خام برنت در آغاز معاملات امروز سه‌شنبه با ۵۹ سنت معادل ۰.۵ درصد کاهش به ۸۳ دلار و ۵۷ سنت در هر بشکه رسید. نفت خام وست تگزاس اینترمدیت آمریکا (WTI) با ۷۸ سنت معادل ۱.۰۲ درصد افزایش به ۷۷ دلار و ۱۲ سنت رسید.
به گفته تینا تنگ، تحلیلگر سی ام سی مارکتز، تقویت دلار آمریکا در جلسه امروز بر قیمت نفت فشار آورد و عقب نشینی در بازارهای نفت نسبت به رشد روز گذشته را در پی داشت.
این در حالی است که معامله‌گران منتظر صورتجلسه آخرین نشست فدرال رزرو هستند که قرار است در روز چهارشنبه برگزار شود، زیرا داده‌های مربوط به تورم اصلی خطر باقی ماندن نرخ های بهره را برای مدت طولانی‌تری افزایش داده است.
با توجه به اینکه احتمالاً واردات نفت چین در سال ۲۰۲۳ به بالاترین حد خود خواهد رسید و تقاضا از سوی هند، سومین واردکننده بزرگ نفت جهان، در بحبوحه کاهش عرضه، افزایش یافته است، اکنون همه نگاه‌ها به سیاست‌های پولی در بزرگترین اقتصاد و بزرگترین مصرف‌کننده نفت جهان معطوف شده است.
براین اساس، به باور تحلیلگران، قیمت نفت ممکن است در هفته‌های آینده به دلیل کمبود عرضه و افزایش تقاضا، با وجود موانع کوتاه مدت مانند افزایش نرخ بهره آمریکا، افزایش یابد.
ادوارد مویا، تحلیلگر OANDA گفت: «تقاضای چین برای نفت خام روسیه به سطحی که در آغاز جنگ در اوکراین مشاهده شد، بازگشته است.»
قیمت نفت و طلا در معاملات امروز
به گزارش سنا از سی ان بی سی، قیمت نفت برنت در معاملات امروز، سه‌شنبه، ۲۱ فوریه، در ساعت ۹:۲۷ به وقت تهران، با کاهش ۱.۱۲ درصدی در هر بشکه ۸۳ دلار و ۱۲ سنت در هر بشکه معامله شد.
همچنین تا لحظه تنظیم گزارش، نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا (WTI) کاهش ۰.۰۵ درصدی را به ثبت رساند و در هر بشکه، ۷۶ دلار و ۳۰ سنت معامله شد.
طلا نیز تا لحظه تنظیم این گزارش، کاهش ۰.۱۷ درصدی را تجربه کرد و هر اونس طلا به قیمت یک هزار و ۸۴۷ دلار معامله شد.
همچنین نقره با کاهش ۰.۰۸ درصدی، ۲۱ هزار و ۷۱۵ دلار معامله شد.
تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری بازار سرمایه ایران محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

source

توسط ecokhabari