در هفته منتهی به ۵ اسفند یک میلیون و ۹۷۰ هزار و ۸۵۴ تن انواع کالا و محصول و ۱۰ هزار دستگاه خودرو به ارزش بیش از ۲۵ هزار و ۶۶۷ میلیارد تومان در بازار فیزیکی بورس کالای ایران دادوستد شد که نسبت به هفته قبل افزایش ۴.۵۶ درصدی در ارزش را نشان می‌دهد.
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا) و به نقل از کالاخبر، در هفته گذشته تالار محصول‌های صنعتی و معدنی بورس کالا شاهد معامله یک میلیون و ۵۰۹ هزار و ۲۵۹ تن انواع کالا به ارزش بیش از ۱۶ هزار و ۹۱۳ میلیارد تومان در هفته منتهی به ۵ اسفند بود.
در این تالار یک میلیون و ۸۰ هزار و ۷۴۴ تن سیمان، ۲۹۳ هزار و ۴۷۲ تن فولاد، ۸۸ هزار تن آهن اسفنجی، ۲۹ هزار تن سنگ آهن، ۹ هزار تن مس، ۸ هزار و ۲۲۵ تن آلومینیوم، ۶۰۰ تن روی، ۲۱۰ تن کنسانتره مولیبدن، ۴۸ تن کنسانتره فلزات گران بها و ۱۵ کیلوگرم شمش طلا معامله شد. در این تالار همچنین ۱۰ هزار دستگاه خودرو نیز فروخته شد.
در هفته معاملاتی مذکور در دو بخش داخلی و صادراتی تالار فرآورده‌های نفتی و پتروشیمی، ۴۳۵ هزار و ۵۸۵ تن انواع کالا و محصول به ارزش ۸ هزار و ۵۴۵ میلیارد تومان به فروش رسید.
در تالار فرآورده‌های نفتی و پتروشیمی ۱۵۱ هزار و ۶۳۴ تن قیر، ۱۱۲ هزار و ۵۵۵ تن مواد پلیمری، ۸۷ هزار تن وکیوم باتوم، ۴۱ هزار و ۲۲۰ تن مواد شیمیایی، ۲۵ هزار تن لوب کات، ۱۵ هزار و ۸۰۰ تن گوگرد، ۳ هزار و ۹۶ تن روغن پایه، ۵۰۰ تن فرآورده های نفتی، ۲۰۰ تن عایق رطوبتی و ۱۹۰ تن گازها و خوراک ها معامله شد.
بازار فرعی نیز شاهد معامله ۲۹ هزار و ۵۱۵ تن انواع کالا و محصول به ارزش ۳۲۱ میلیارد تومان بود.
تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری بازار سرمایه ایران محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

source

توسط ecokhabari