جولایی گفت: با توجه به کاهش برودت و بهبود شرایط آب و هوایی در کشور شاهد سیر نزولی مصرف گاز در بخش خانگی و تجاری هستیم که سبب شدتحویل گازبه بخش‌های نیروگاهی،صنایع عمده و پتروشیمی افزایش یابد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شرکت ملی گاز ایران، محمدرضا جولایی اظهار کرد: کاهش دما، شدت ماندگاری و گستردگی برودت هوا در ماه‌های گذشته و اولویت قرار دادن مصرف گاز در بخش خانگی سبب شد بر اساس دستورعمل‌های مصوب، گاز مصرفی در بخش‌های نیروگاهی و صنایع عمده کاهش یابد، اما خوشبختانه با بهبود شرایط آب و هوایی، تحویل گاز به بخش‌های یادشده افزایش یافته است.
وی با بیان اینکه تعهد گازرسانی در همه بخش‌ها در حال انجام است، افزود: اکنون ۱۵۰ میلیون مترمکعب گاز بیشتر نسبت به بهمن‌ماه تحویل نیروگاه‎‌ها و صنایع می‌شود.
مدیر دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران در بخش دیگری از سخنان خود، به مصرف گاز در صنایع فولاد، پتروشیمی و سیمان اشاره کرد و گفت: به این بخش‌ها هم روزانه ۱۰۵ میلیون مترمکعب گاز تحویل داده می‌شود.
جولایی در پایان به برنامه تعمیرات اساسی اشاره و بیان کرد: برنامه‌ریزی برای تعمیرات اساسی در حال انجام است که به یاری خدا از ابتدای فصل بهار ۱۴۰۲ عملیاتی می‌شود.

کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari