علی فراقی گفت: دخالت دولت در بازار سرمایه با تغییر عوامل بنیادی همیشه مانع شکل گیری روندهای صعودی است.
به گزارش خبرنگار مهر، در معاملات دیروز بازار سرمایه وضعیت شاخص کل بورس نسبت به شاخص هم وزن بهتر بوده اما تا این لحظه از معاملات روز چهارشنبه شاخص هم وزن وضعیت بهتری نسبت به شاخص کل دارد اما پیش بینی می‌شود با گذر بورس از ناحیه‌های مقاومتی شاخص کل در روزهای آینده وضعیت بهتری داشته باشد.
علی فراقی افزود: نمادهای کوچک و متوسط تنها زمانی با حجم معاملات بیشتری روبرو خواهند شد که شاخص هم وزن بتواند از مقاومت ۵۴۰ هزار واحد عبور کند این شرایط برای نمادهای شاخص ساز از محدوده ۲ میلیون آغاز خواهد شد.
این کارشناس بازار سرمایه تشریح کرد: احتمالاً بازار چند روزی را در ناحیه‌های مقاومتی استراحت کند و اگر نتواند این محدوده را با قدرت گذر کند یک بازگشت به پایین‌تر را داشته و سپس به سمت بالا پرتاب خواهد شد.
فراقی در پایان گفت: نکته مهم و پایانی نیز که باز هم باید بر آن تاکید کرد، عدم دخالت دولت در بازار سرمایه با تغییر مداوم عوامل بنیادی است که در آخرین مورد آن سخنگوی وزارت صمت باز هم بر عرضه با دلار نیمایی توسط فولادی‌ها تاکید کرده و این نوع تصمیم گیری های لحظه‌ای یک بار برای همیشه باید از بین رفته تا سرمایه گذاران بتوانند با خیال راحت سرمایه گذاری کرده و پول‌ها به سمت بازارهای سفته بازی مانند ارز و طلا نرود.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari