مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی و تسویه وجوه از از پرداخت ۶ هزار و ۸۹۲ میلیارد تومان سود سنواتی ۳۱۴ ناشر، متعلق به ۳۱ میلیون و ۴۰۴ هزار و ۹۵۸ سهامدار در سال جاری خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا) به نقل از فارس، محمد باغستانی، مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی و تسویه وجوه در مورد سودهای سهام انباشته در شرکت‌های سرمایه‌پذیر از سال‌های قبل متعلق به سهام‌داران گفت: امسال بیش از ۶۸۰۰ میلیارد تومان سود سنواتی به سهامداران پرداخت شد.
وی افزود: از ابتدای سال جاری تا پایان هفته اول اسفندماه ۶ هزار و ۸۹۲ میلیارد تومان سود سنواتی متعلق به بیش از ۳۱ میلیون سهامدار از سوی سمات با استفاده از اطلاعات سامانه سجام پرداخت شد.
به گفته مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی، اطلاعات منتشر شده در مورد جزئیات واریز مطالبات سنواتی سهامداران نشان می‌دهد که تا پایان هفته نخست اسفند ماه سال جاری، ۳۱۴ ناشر، سود سنواتی ۳۱ میلیون و ۴۰۴ هزار و ۹۵۸ سهامدار که شامل ۶ هزار و ۸۹۲ میلیارد و ۱۹۲ میلیون تومان می‌شود را از طریق اطلاعات سامانه سجام توسط سمات واریز کرده‌اند.
پرداخت ۶۵ هزار و ۴۵۰ میلیارد تومان سود جاری
باغستانی همچنین یادآور شد: از ابتدای امسال تا پایان هفته ابتدایی اسفند ماه، ۴۸۰ ناشر، سود جاری ۵۷ میلیون و ۳۸۲ هزار و ۴۱۷ سهامدار را که شامل ۶۵ هزار و ۴۵۰ میلیارد و ۴۵۲ میلیون تومان می‌شود را با استفاده از سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) پرداخت کرده‌اند.
وی درباره سامانه سجام گفت:‌ یک سامانه زیرساختی برای شناسایی مشتریان جهت ورود به باشگاه بزرگ بازار سرمایه ایران است که تمام فعالان این بازار اعم از «سرمایه‌گذاران، مشتریان و مدیران نهادها» در این سامانه، فقط یک بار برای همیشه اطلاعات خود را در آن ثبت خواهند کرد و پس از احراز هویت حضوری و غیر حضوری قادر به دریافت خدمات مبتنی بر داده های تایید شده خواهند بود.
بر اساس این گزارش، از طریق این سامانه اطلاعات هویتی، شماره حساب، شماره موبایل، آدرس الکترونیکی و اقامت دایمی فرد ثبت می‌شود و از آن به بعد هیچ نهاد مالی نیازی به دریافت مجدد اطلاعات آن سهامدار را ندارد.
باغستانی درباره مزایای سجامی شدن گفت:‌ «دریافت کد معاملاتی برای ورود به بازار سرمایه، دریافت سودهای جاری، سنواتی و سود سهام عدالت، امکان ورود به درگاه ذینفعان بازار سرمایه و استفاده از خدمات آن شامل میز خدمت الکترونیک، مشاهده و گزارش دارایی، دریافت گواهی سهام، لیست مجامع و برگزاری مجامع به صورت الکترونیک، گزارش سود های پرداخت شده، تاریخچه سود سهام عدالت و گزارش حق تقدم استقاده نشده» از جمله مزایای ویژه ثبت نام و احراز هویت در سامانه سجام به شمار می‌رود.
سهامداران می‌توانند با مراجعه به سایت www.Sejam.ir ثبت نام و احراز هویت سجام را به صورت الکترونیکی انجام دهند.
تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری بازار سرمایه ایران محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

source

توسط ecokhabari