عرضه ۵۰۰ هزار خودرو داخلی در هفته آینده
به گزارش بورس نیوز، امید قالیباف، سخنگوی وزارت صمت ضمن تاکید بر اینکه همان طور که وعده شده بود تا پایان امسال قرعه‌کشی خودرو‌ها به اتمام خواهد رسید؛ از عرضه بالغ بر ۵٠٠ هزار خودرو داخلی در هفته آینده در بزرگترین طرح فروش خودرو‌های داخلی خارج از فرآیند قرعه‌کشی خبر داد.
وی افزود: خودروسازان داخلی نظیر ایران‌خودرو، سایپا و خودروسازان بخش خصوصی (جز گروه بهمن موتور) محصولات خود را در این طرح فروش که بزرگترین طرح فروش خودرو‌های داخلی است که بدون قرعه‌کشی اجرایی می‌شود، عرصه خواهند کرد. بر این اساس وعده وزارت صمت برای پایان دادن به قرعه‌کشی‌ها تا پایان امسال محقق شد.
سخنگوی وزارت صمت ضمن تاکید بر اینکه شرایط ثبت‌نام همان شرایط طرح‌های سابق است؛ گفت: در این طرح به صورت تقریبی نصف قیمت هر خودرو به عنوان ودیعه در حساب افراد مسدود خواهد شد که برای هر خودرو متفاوت خواهد بود. چنانچه تقاضا برای خودرویی از میزان عرضه آن خودرو بیشتر باشد، لیست انتظار تعریف می‌شود و نوبت برای تحویل خودرو مشخص خواهد شد.
وی با بیان اینکه هنوز تصمیم قطعی اتخاذ نشده که موعد تحویل خودرو‌ها سه ماهه تا یکساله باشد، گفت: عرضه این خودرو‌ها از مسیر سامانه یکپارچه تخصیص خودرو خواهد بود. پس از انجام طرح واردات خودرو در سامانه یکپارچه و تعیین تکلیف ثبت‌نامی‌های واردات، عرضه خودرو‌های داخلی، آغاز خواهد شد.
قالیباف تاکید کرد: با این عرضه بزرگ در کنار واردات خودرو و انجام واردات از مناطق آزاد، پیش‌بینی می‌شود که بازار خودرو به شرایط خوبی خواهد رسید و به تدریج آرام خواهد شد.

source

توسط ecokhabari