برای اولین بار اوراق قرض‌الحسنه بانکی با نماد «مهریران» در بازار ابزارهای نوین مالی فرابورس ایران پذیره‌نویسی می‌شود که بدون سود بوده و صرفا مبلغ اسمی اوراق در سررسید به خریداران قابل پرداخت است. هدف از انتشار این اوراق، رفع نیازهای ضروری آحاد جامعه از محل تامین مالی صورت گرفته و اعطای وام قرض‌الحسنه‌ای با کارمزد ۴ درصد (و بازپرداخت حداقل میانگین دو ساله) بدون نیاز به سپرده‌گذاری و بدون قرار گرفتن در نوبت، به جامعه هدف است. بر این اساس از منابع داخلی بانک، وام قرض‌الحسنه‌ای با نرخ کارمزد ۲ درصد بر اساس تعداد روزهای نگهداری ورقه نسبت به ماه، به دارندگان اوراق اعطا خواهد شد.
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا)، فرابورس ایران اطلاعیه‌ای با عنوان پذیره‌نویسی اوراق قرض‌الحسنه بانک قرض‌الحسنه مهر ایران از روز یکشنبه مورخ ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ به مدت پنج روز کاری منتشر کرد که متن آن بدین شرح زیر است:
به اطلاع می‌رساند پیرو صدور مجوز شماره ۱۲۲/۱۲۲۵۵۴ مورخ ۱۴۰۱/۱۲/۰۷ سازمان بورس و اوراق بهادار مبنی بر انتشار اوراق قرض‌الحسنه مهر ایران، بانک مذکور در نظر دارد اوارق یاد شده را که مشخصات آن در این اطلاعیه درج شده است از طریق بازارهای نوین مالی فرابورس ایران پذیره‌نویسی نماید.
مدت اوراق ۲۴ ماه و موضوع انتشار آن «تامین نقدینگی لازم جهت اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه بدون نیاز به سپرده‌گذاری، جهت رفع نیازهای آحاد جامعه» است.
اولین اوراق قرض‌الحسنه بازار سرمایه منتشر می‌شود
اولین اوراق قرض‌الحسنه بازار سرمایه منتشر می‌شود

تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری بازار سرمایه ایران محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

source

توسط ecokhabari