شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه اعلام کرد: پرداخت سود سنواتی و جاری ۲۴ شرکت توسط سمات در هفته دوم اسفند ماه سال جاری از طریق اطلاعات سامانه سجام گرفت.
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا) به نقل از سمات، اطلاعات منتشر شده حاکی از آن است که در هفته دوم اسفند ماه ۱۶ شرکت سود جاری و ۸ ناشر سود سنواتی سهامداران خود را با استفاده از سامانه جامع اطلاعات مشتریان «سجام» واریز کرده‌اند.
واریز سود سنواتی ۸ ناشر
این گزارش می افزاید: ۸ شرکت (بیمه پارسیان «پارسیان»، داروسازی دانا «ددانا»، بیمه دی «ودی»، آلومراد «فمراد»، بانک گردشگری «وگردش»، شیر پاستوریزه پگاه اصفهان «غشصفا»، مبین وان کیش «اوان» و گروه سرمایه‌گذاری توسعه صنعتی ایران «وتوصا») مطالبات سنواتی سهامداران خود را با استفاده از سامانه سجام در هفته دوم اسفند ماه امسال واریز کرده‌اند.
پرداخت سود جاری ۱۶ شرکت
همچنین در این بازه زمانی، ۱۶ شرکت (لامپ پارس شهاب «بشهاب»، دلیجان طلایی شکوه پارس «حشکوه»، نیروکلر «شکلر»، مهندسی صنعتی روان فن آور «خفناور»، سیمان لارستان «سلار»، ذوب آهن اصفهان «ذوب»، سرما آفرین «لسرما»، سرمایه گذاری و خدمات صندوق بازنشستگی کشور «مدیریت»، کاشی الوند «کلوند»، لیزینگ صنعت و معدن «ولصنم»، سیمان هرمزگان «سهرمز»، سرمایه‌گذاری ساختمان نوین «وثنو»، گلوکوزان «غگل»، سیمان کارون «سکارون»، تولیدی کاشی تکسرام «کترام» و شیشه سازی مینا «کمینا») نیز سود جاری سرمایه گذاران خود را از طریق سامانه سجام پرداخت کرده اند.
سامانه سجام چیست؟
سجام یک سامانه زیر ساختی برای شناسایی مشتریان جهت ورود به باشگاه بزرگ بازار سرمایه ایران است که تمام فعالان این بازار اعم از «سرمایه‌گذاران، مشتریان و مدیران نهادها» در این سامانه، فقط یک بار برای همیشه اطلاعات خود را در آن ثبت خواهند کرد و پس از احراز هویت حضوری و غیر حضوری قادر به دریافت خدمات مبتنی بر داده های تایید شده خواهند بود.
بر اساس این گزارش، از طریق این سامانه اطلاعات هویتی، شماره حساب، شماره موبایل، آدرس الکترونیکی و اقامت دایمی فرد ثبت می‌شود و از آن به بعد هیچ نهاد مالی نیازی به دریافت مجدد اطلاعات آن سهامدار را ندارد.
سهامداران می‌توانند با مراجعه به سایت www.Sejam.ir ثبت نام و احراز هویت سجام را به صورت الکترونیکی انجام دهند.
مزایای سجامی شدن
«دریافت کد معاملاتی برای ورود به بازار سرمایه، دریافت سودهای جاری، سنواتی و سود سهام عدالت، امکان ورود به درگاه ذینفعان بازار سرمایه و استفاده از خدمات آن شامل میز خدمت الکترونیک، مشاهده و گزارش دارایی، دریافت گواهی سهام، لیست مجامع و برگزاری مجامع به صورت الکترونیک، گزارش سود های پرداخت شده، تاریخچه سود سهام عدالت و گزارش حق تقدم استقاده نشده» از جمله مزایای ویژه ثبت نام و احراز هویت در سامانه سجام به شمار می رود.
تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری بازار سرمایه ایران محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

source

توسط ecokhabari