با مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار، صکوک اجاره شرکت کاشی و سرامیک حافظ (سهامی عام) به مبلغ ۱,۵۰۰ میلیارد ریال از طریق بورس اوراق بهادار تهران از روز دوشنبه مورخ ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ به مدت سه روز کاری در نماد صحافظ۵۱۲ عرضه عمومی خواهد شد.
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا) به نقل از شرکت مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه، دارایی مبنای انتشار این اوراق ماشین آلات می‌باشد که توسط نهاد واسط از شرکت کارخانجات کاشی و سرامیک حافظ خریداری شده و سپس بصورت اجاره به شرط تملیک به این بانی واگذار می‌گردد.
این اوراق ۴ ساله و با نرخ اجاره‌بهای ۱۸ درصد است که این اجاره‌بها هر سه ماه یک‌بار توسط شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه به حساب دارندگان اوراق واریز می‌گردد. ناشر این اوراق شرکت واسط مالی شهریور پنجم (با مسئولیت محدود) بوده و عرضه آن از طریق بورس اوراق و بهادار تهران صورت خواهد گرفت.
ضامن این اوراق بانک خاورمیانه است و متعهدین پذیره‌نویسی آن شرکت سرمایه‌گذاری کاریزما و گروه خدمات بازار سرمایه کاریزما می‌باشند. ضمناً، صندوق سرمایه‌گذاری اختصاصی اکسیر سودا، بازارگردانی اوراق را بر عهده دارد.
تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری بازار سرمایه ایران محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

source

توسط ecokhabari