مهدی کارنامه حقیقی گفت: افزایش نرخ ارز با فاصله زمانی در گزارش‌ها و صورت‌های مالی شرکت‌ها نمایان می‌شود. همچنین با توجه به احتمال شروع دوباره مذاکرات هسته‌ای و جدی شدن موضوع برجام، برخی صنایع می‌توانند از این موضوع منتفع شوند.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا)، مهدی کارنامه حقیقی کارشناس مسائل مالی و اقتصادی، به پیش‌بینی مسیر بورس در اسفند ماه پرداخت و به بورسان گفت: در حال حاضر، آن‌طور که باید شرایط اقتصاد کشور ثبات لازم را ندارد و شاهد نوسانات شدید در نرخ ارز هستیم که این موضوع قطعا می‌تواند در روند بورس تهران نیز تاثیرگذار باشد.
به گفته این کارشناس مسائل مالی و اقتصادی؛ نرخ دلار مرکز مبادله ارزی، اگرچه برای بورس بااهمیت است و افزایش خوبی نیز نسبت به نرخ ۲۸۵۰۰ تومان داشته است، اما در صورتی که روند بازار آزاد همچنان افزایشی باشد و این فاصله به مرور افزایش یابد، بار دیگر شاهد مشکلاتی برای شرکت‌ها خواهیم بود.
این کارشناس مسائل مالی و اقتصادی در رابطه با چشم‌انداز بورس تهران معتقد بود که افزایش نرخ ارز با فاصله زمانی در گزارش‌ها و صورت‌های مالی شرکت‌ها خود را نمایان می‌کند و آنجاست که بورس نیز می‌تواند روند صعودی اصلی خود را آغاز کند.
کارنامه حقیقی اعتقاد داشت که مشکلات و چالش‌هایی که همواره در اسفند ماه هر سال درباره آن صحبت می‌کنند و احتمال دارد باعث افزایش فشار فروش شود، در سال جاری کم‌رنگ خواهد بود زیرا متغیرهای مهم دیگری وجود دارند که موجب افزایش نماگرهای بازار سهام خواهد شد.
وی همچنین در رابطه با احتمال شروع دوباره مذاکرات هسته‌ای و جدی شدن موضوع برجام، اعتقاد داشت به دلیل نکات مثبتی که برجام برای شرکت‌ها دارد، بازار سرمایه نیز وارد روند صعودی خواهد شد و همچون دوره‌های قبلی برخی صنایع می‌توانند از این موضوع منتفع شوند.
تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری بازار سرمایه ایران محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

source

توسط ecokhabari