بورس نیوز:
در ابتدا تصویری از درخواست مخاطبین برای پیگیری این موضوع را در تصویر مشاهد می‌کنید؛
در
 
 
در
 
 
 
در
با توجه به اهمیت موضوع پیش آمده در شرکت واسپاری ملت که سهامی عام تلقی می‌شود واین مورد که فعالیت آن نیز هم چنین تحت نظارت بانک مرکزی است، باید توجه ویژه‌ای به این گونه شرکت ها انجام شود. و اهمیت عملکرد سازمان‌های نظارتی را دوچندان می‌کند.
در راستای پیگیری نظرات مخاطبان و موارد ارسالی به رسانه بورس نیوز، سوالاتی مطرح شده که شنوای پاسخ متولیان شرکت هستیم.
سوال اولی که مطرح است؛ تکلیف مطالبات مشکوک الوصول شرکت است که تا چه زمانی قرار است حل و فصل شود ؟
 
در
سوال دیگری که مطرح است، درباره ۲ الحاقیه یک تفاهم نامه با یک طرف است، که در یک روز به امضا رسیده است؛ که چطور با اختلاف تنها یک شماره و در یک تاریخ یکی از آن‌ها(الحاقیه‌ها) با امضای نایب رئیس و رئیس هئیت مدیره و دیگری با امضای مدیرعامل و نایب رئیس هئیت مدیره منتشر شده است.
البته شایان ذکر است که الحاقیه اول در تاریخ ۲۱ -۰۹-۱۴۰۰ در زمان مدیرعاملی آقای پارساپور به امضا رسیده است و تاریخ و شماره الحاقیه به ترتیب ۷- ۲-۱۴۰۱ و ۶۶۰ است.
اما الحاقیه دوم در تاریخ ۲۷-۰۱-۱۴۰۱ و در زمان مدیرعاملی آقای قدمی امضا شده است و تاریخ و شماره الحاقیه به ترتیب ۷-۲-۱۴۰۱ و ۶۵۹ است.
دردر
هم چنین، اسناد دیگری هم به دست بورس نیوز رسیده است از جمله پرداخت حقوق های نجومی در این شرکت، که خود جای سوال دارد.
موارد و مسائل دیگری در این شرکت مطرح شده است، که سوالاتی را برای خبرنگار بورس نیوز ایجاد نمود.
که این سوالات را از شرکت می‌پرسیم تا به جهت تنویر افکار عمومی پاسخ دهند:
۱. آیا وظایف مدیرعامل به عضو موظف هیئت مدیره تفویض شده است؟  و آیا مدیرعامل در قبال عدم انجام وظایف قانونی خود حقوق و مزایا دریافت نموده است؟
۲. آیا مدیرعامل به مدت ۱۰ ماه فاقد مجوز و حق امضا بوده است؟ و در این اثنا چگونه مصوبات پرداخت تسهیلات میلیاردی را تایید و امضا نموده است؟
۳. و سوال آخر، چرا حقوق و مزایای مدیرعامل، طبق ماده قانون حاکمیت شرکتی افشا نگردیده است؟ و دلایل افزایش قابل توجه هزینه‌های حقوق و مزایای شرکت علی‌رغم کاهش بیش از 10 درصدی نیروی انسانی چه بوده است؟

رسانه بورس نیوز، این آمادگی را دارد، پاسخ آن شرکت را منتشر نماید.

 
پایان مطلب

source

توسط ecokhabari