حسین متولی گفت: سامانه استعلام‌ها با نام ساپکو جهت تسهیل استعلام وضعیت بارنامه‌های کالا، صورت وضعیت‌های مسافری و کارت هوشمند راننده و ناوگان در بستر وب و اپلیکیشن آماده بهره‌برداری است.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت راه و شهرسازی، حسین متولی مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اظهار کرد: سامانه مذکور شامل جزئیات مربوط به اعتبارات معاینه فنی، کارت سلامت و… جهت بهره برداری ادارات کل استان‌ها و گشت‌های دروازه‌ای در بستر وب و اندروید اپلیکیشن به صورت پایدار و شبانه روزی آماده ارائه خدمت بوده و نسخه نهایی آن در پورتال سازمان و برنامه کافه بازار قابل دریافت است.
وی افزود: در این سامانه، امکان استعلام بر اساس شماره پلاک، شماره و سریال بارنامه، کد رهگیری، کد ملی راننده و کد هوشمند مهیا است.
متولی خاطرنشان کرد: همکاران استانی و ستادی با دریافت نام کاربری از دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات می‌توانند با مراجعه به سایت sapco.rmto.ir و یا نصب اپلیکیشن استعلام‌ها از خدمات مذکور بهره مند شوند.
مدیر کل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات با اشاره به فراهم شدن امکان رؤیت آخرین بارنامه و صورت وضعیت رانندگان به همراه قابلیت جزئیات استعلام اعتبار کارت هوشمند راننده و ناوگان از طریق اپلیکیشن استعلام رانندگان گفت: رانندگان و صاحبان ناوگان دارای کارت هوشمند می‌توانند از طریق اطلاعات کارت هوشمند، کد ملی و شماره همراه ثبت شده در بانک اطلاعاتی از این خدمات استفاده کنند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari