۴۸ درصد بازار ارز‌های دیجیتالی در اختیار بیت کوین
به گزارش بورس نیوز، بی‌ثباتی یو اس دی کوین باعث ترس شدید در بازار کریپتو شده است، زیرا استیبل‌کوین‌ها نقش مهمی در صنعت ارز‌های دیجیتال دارند؛ قیمت بیت‌کوین نیز تحت تاثیر آشفتگی‌های اخیر قرار گرفته و کاهش یافته، اما همچنان با سطح حمایت قوی مواجه است.
به تازگی قیمت بیت‌کوین، پس از تشکیل الگوی سه درایوی معکوس و شکستن خط گردن، روند نزولی قابل توجهی را تجربه کرده و آشفتگی اخیر یو اس دی کوین به‌عنوان کاتالیزوری برای روند نزولی بوده در نتیجه قیمت را به سمت سطح ۱۹ هزار دلار کاهش داده است.
با این حال، قیمت در میانگین متحرک ۲۰۰ روزه، تقریبا ۱۹.۶ هزار دلار، با حمایت قابل توجهی روبرو شده و در تلاش است تا از آن پیشی بگیرد. این میانگین متحرک، سطح حمایتی قدرتمند محسوب می‌شود و ممکن است خرس‌ها برای افزایش فشار قیمت به زیر آن مشکل پیدا کنند، اما بازه زمانی روزانه نشان می‌دهد که حرکت نزولی ضعیف شده و ممکن است یک مرحله تثبیت کوتاه‌مدت قبل از حرکت تکانشی بعدی رخ دهد.
قیمت بیت‌کوین پس از شکستن سطح حمایت بحرانی ۲۲ هزار دلار، کاهش شدیدی را تجربه کرده و منجر به شمع‌های قرمز بزرگ متوالی شده است. با این حال، هر روند تکانشی نیاز به یک مرحله کاهش همراه با اصلاح دارد.
به نظر می‌رسد بیت‌کوین پس از رسیدن به سطح قیمت تعیین کننده در ۲۰ هزار دلار، وارد مرحله اصلاح روند میانی شده است البته این سطح به‌عنوان سطح حمایت عاطفی نیز عمل می‌کند. علاوه بر این، سطح ۶۱.۸ اصلاحی فیبوناچی برای روند صعودی کنونی با سطح حمایت ۲۰ هزار دلار همراه شده و آن را به سطح قابل توجهی تبدیل کرده به همین دلیل ممکن است قیمت در منطقه فعلی تثبیت شود و قبل از کاهش روند، الگوی اصلاحی تشکیل دهد.
مجموع ارزش بازار جهانی ارز‌های دیجیتالی در حال حاضر ۹۵۳.۶۰ میلیارد دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۰.۱۰ درصد بیشتر شده است. در حال حاضر ۴۱.۸۰ درصد کل بازار ارز‌های دیجیتال در اختیار بیت‌کوین بوده که در یک روز ۰.۰۲ درصد افزایش داشته است.

source

توسط ecokhabari