شاید برایتان جالب باشد که این امکان را داشته باشید که اطلاعات گوناگون را ذخیره و بازیابی کنید. این کار یکی از مواردی است که سیستم مدیریت پایگاه داده انجام می دهد. در این مقاله در گام اول توضیح داده ایم که این سیستم در اصل چه معنایی دارد و چه کار هایی انجام می دهد؛ سپس به توضیح درباره انواع مشهور این سیستم و تاریخچه آن به علاوه نکاتی دیگر پرداخته ایم. امیدواریم که این مقاله برای شما مفید واقع شود.
سیستم مدیریت پایگاه داده( DBMS) یک بسته نرم افزاری است که اطلاعات را ذخیره، بازیابی و مدیریت می کند. این اجازه را رابط کاربر صادر می کند که نهاد های مجاز، داده ها را تولید کنند، بخوانند و آن ها را به روز رسانی یا حذف کنند.
حال ممکن است از خودتان بپرسید که این سیستم چه فایده ای می تواند داشته باشد؟ پاسخ این سوال این است که سیستم مدیریت پایگاه داده باعث می شود که برنامه نویسان و مدیران پایگاه داده نسبت به داده ها به طور جامع و متمرکز نگاه کنند و مکان فیزیکی داده ها برای کاربران نهایی ملموس تر و قابل درک تر شود. API Open (واسط برنامه کاربردی) وظیفه دارد درخواست هایی را که برای داده ها یافت می شود، بررسی و مدیریت کند. این کار را به وسیله اینترنت انجام می دهد.
اینترنت اجزاء رابط و غیر رابطِ DBMS را ارائه می دهد که با نام DBaaS (پایگاه داده به عنوان یک سرویس) در دیجیتال مارکتینگ شناخته می شود. شرکت تحقیقاتی گارتنر می گوید که هدف از ایجاد سیستم مدیریت پایگاه داده این است که از داده هایی که در فضای ابری پراکنده شده اند، حمایت کند. بیشتر بازار DBMS را اکنون این موضوع تشکیل می دهد.
اکنون نقاط اوج و مهم تاریخچه DBMS را بررسی می کنیم:
حال که در رابطه با تاریخچه سیستم مدیریت پایگاه داده اطلاعاتی کسب کردید، به توضیح درباره ویژگی های آن می پردازیم:
در بخش توضیح درباره سیستم مدیریت پایگاه داده یک اشاره کوچکی به فواید آن کردیم. حال قصد داریم به طور جامع تری این فواید را بیان کنیم:
همانطور که با خواندن این مقاله متوجه شدید، سیستم مدیریت پایگاه داده در تسهیل بسیاری از کار ها برای کاربران سئو و برنامه نویسان موثر است. در این مقاله سعی شده است درباره انواع این سیستم، ویژگی ها و فوایدی که می تواند داشته باشد و تاریخچه آن توضیحات مبسوطی ارائه کردیم. امیدواریم خواندن این مقاله به شما در آشنایی با این سیستم و کار هایی که انجام می دهد، شما کمک کند.
[email protected] آدرس ایمیل
02191004425
تیم تخصصی بیزون متشکل از افرادی است که دقیقا متناسب با اهداف شما دیجیتال مارکتینگ کسب و کارتان را به عهده می گیرد. مهم نیست کجای مسیر قرار دارید، همیشه راهی برای پیشرفت هست.
تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به گروه دیجیتال مارکتینگ بیزون می باشد.

source

توسط ecokhabari