پیشنهاد پرداخت حق عائله مندی به کارگران متاهل ارائه شد
به گزارش بورس نیوز، هادی ابوی، دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران در خصوص پیشنهاد پرداخت حق عائله مندی به کارگران متاهل اظهار کرد: در قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت بحث ترویج و تشویق به ازدواج مطرح و موضوع عائله مندی و مشوق‌های مربوطه درنظر گرفته شده است. یکی از نکاتی که وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جلسه شورای عالی کار مطرح کردند، این بود که چرا کارگران عائله‌مندی نمی‌گیرند و علیرغم آنکه در قانون پیش‌بینی شده برای کارگران متاهل چنین چیزی دیده نشده است.
وی ادامه داد: حق عائله‌مندی خلأیی است که در حوزه کارگری وجود دارد در حالی که این موضوع در خصوص کارمندان لحاظ شده لذا پیشنهاد شد که کارگران متاهل نیز حق عائله‌مندی دریافت کنند.
دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران افزود: در حال حاضر حق اولاد به کارگران متاهل پرداخت می‌شود، ولی تاکنون حق عائله‌مندی لحاظ نشده است که معتقدم با مطرح کردن این پیشنهاد و تصویب آن در شورای عالی کار هم انگیزه کارگران مجرد برای تشکیل خانواده افزایش می‌یابد و هم کمکی به دریافتی کارگران متاهل می‌شود.
ابوی از مکاتبه برای طرح این پیشنهاد در دستور کار جلسه شورای عالی کار خبر داد و ابراز امیدواری کرد: با توجه به قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت بتوان در شورای عالی کار عدد و رقم و میزان حق عائله‌مندی کارگران را مشخص کرد و در مورد کارگران متاهل که حتی سابقه کار ندارند نیز آن را عملیاتی کرد.

source

توسط ecokhabari