طبق آخرین داده‌های انجمن جهانی فولاد، ایران دهمین تولیدکننده بزرگ فولاد در جهان است که با تولید ۳۰.۶ میلیون تن توانست جزو سه کشوری باشد که در دوره همه‌گیری کرونا تولید سالانه خود را افزایش دادند.
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا) به نقل از انجمن جهانی فولاد، فولاد یکی از اجزای بسیار مهم و حیاتی اقتصاد و صنعت مدرن است. فولاد برای ساخت و ساز، خودروها و بسیاری از لوازم و زیرساخت‌های دیگر که در زندگی روزمره ما استفاده می‌شود، ضروری است.
اینفوگرافیک وب سایت ویژوال کاپیتالیست نشان می‌دهد که تولید فولاد در جهان در سال ۲۰۲۲ به ۱۸۷۸ میلیون تن رسید. تنها کمی بیشتر از تولید پیش از همه‌گیری کویید ۱۹ که ۱۸۷۵ میلیون تن در سال ۲۰۱۹ بود.
تولید فولاد در مقایسه با سال بعد از همه‌گیری کاهش قابل‌توجهی داشت. در آن زمان تولید فولاد به ۱۹۶۰ میلیون تن در سال رسیده بود تا با کاهش ۴.۲ درصدی نسبت به سال گذشته بزرگترین کاهش از سال ۲۰۰۹ و قبل از آن ۱۹۹۱، رقم خورده باشد.
در دوره کرونا بسیاری از تولیدکنندگان برتر فولاد جهان تولیدشان را کاهش دادند. تنها سه کشور از پانزده کشور برتر یعنی هند، ایران و اندونزی تولید سالانه خود را افزایش دادند. بسیاری از دیگر کشورهای تولیدکننده برتر فولاد شاهد کاهش تولید سالانه بیش از ۵ درصد بوده‌اند و تولید ترکیه، ایتالیا، تایوان و ویتنام همگی کاهش دو رقمی را تجربه کرد.
تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری بازار سرمایه ایران محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

source

توسط ecokhabari