تغییر در مصرف کردن درآمدهای نفتی از سوی مقامات سعودی باعث شده تا حجم ذخایر ارزی این کشور به کمترین میزان سال گذشته برسد.
به گزارش خبرنگار مهر به نقل از بلومبرگ، آمارهای بانک مرکزی عربستان نشان می‌دهد حجم ذخایر ارزی این کشور به کمترین میزان در سال گذشته رسیده است.
آمارها نشان می‌دهد که حجم ذخایر ارزی عربستان به ۴۱۰ میلیارد دلار برابر با ۱,۵۳۸ میلیارد ریال سعودی رسیده است که در ماه آوریل نسبت به ماه قبل از آن ۸.۸ میلیارد دلار کاهش یافته است.
حجم ذخایر ارزی عربستان سعودی نسبت به ماه آگوست سال ۲۰۱۴ ک در بالاترین سطح تاریخی خود قرار داشت و میزان آن ۷۳۷ میلیارد دلار بود ۴۴ درصد سقوط کرده و تقریباً نصف شده است و هم اکنون رد کمترینس طح خود از سال ۲۰۱۰ تا کنون قرار دارد.
کارشناسان می‌گویند دلیل کاهش ذخایر ارزی سعودی‌ها کمتر شدن تزریق پول از سوی دولت این کشور به بانک مرکزی برای ذخیره سازی است.
در واقع دولت عربستان رفتار سنتی خود را که هموار درآمدهای نفتی خود را به حساب ذخیره ارزی انتقال می‌داد را تغییر داده و حالا ترجیح می‌دهد درآمدهای نفتی خود را به حساب جاری منتقل کند تا کمیته مالی این کشور برای تخصیص دادن آن تصمیم گیری کند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari