همایون دارابی گفت: اوراق آتی تک سهم جزء ابزار مهمی است که افزون بر ارتقاء کارایی بازار سرمایه به معاملات عمق می‌بخشد و موجب کاهش ریسک‌های موجود در بازار می‌شود.
همایون دارابی مدیرعامل سبدگردان داریوش در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، در مورد مزایای اورراق آتی تک سهم، اظهار کرد: در اوراق آتی سرمایه‌گذار افزون بر آنکه آینده سهام را مورد بررسی‌هایی قرار می‌دهد می‌بایست به تعهدات خود نیز مطابق دستورالعمل پایند باشد، در حالی که در معاملات آپشن شخص الزامی بر انجام تعهدات خود ندارد.
او افزود: در معاملات آتی شخص به طور دائم در روند معاملات قرار خواهد داشت و براساس ارزیابی نسبت به خرید سهام اقدام خواهد کرد.
مدیرعامل سبدگردان داریوش تصریح کرد: از جمله مزایای اوراق آتی می‌توان به بیمه سهام و تصویر سازی نسبت به ریسک‌های آتی سهام به منظور مدیریت بهتر پرتفو اشاره کرد.
دارابی گفت: در معاملات کالایی (گواهی سکه) اوراق آتی کاربرد داشت که با توقف معاملات این اوراق مورد استفاده قرار نگرفت، اکنون با حمایت سازمان بورس و بورس تهران این اوراق به طور مجدد به چرخه معاملات باز خواهد گشت.
او بیان کرد: اوراق آتی تک سهم جزء ابزار مهمی است که افزون بر ارتقاء کارایی بازار سرمایه به معاملات عمق می‌بخشد و موجب کاهش ریسک‌های موجود در بازار می‌شود.
مدیرعامل سبدگردان داریوش در پایان تصریح کرد: یک بازار دو طرفه را زمانی می‌توان تجربه کرد که معاملات آتی و آپشن آن عمق بخشیده شود، کشورهای دیگر نیز به منظور دو سویه‌سازی و کنترل ریسک‌ ابزارهای معاملاتی را چون آتی و آپشن را در اختیار سرمایه‌گذاران قرار می‌دهد.
تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری بازار سرمایه ایران محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

source

توسط ecokhabari