اثر مهم ترین رویداد صنعت مالی ایران بر بازار سرمایه
بورس نیوز:
 
نمایشگاه بورس، بانک و بیمه ایران (Finex): بزرگترین رویداد ایران در صنعت مالی است که سالانه با حضور جمع کثیری از شرکت های داخلی و خارجی در زمینه بورس بانک و بیمه است. از این رو فرصت خوبی برای شرکت های فعال در حوزه مالی است که دستاورد ها و خدماتشان را در معرض دید فعالان و متخصصان این حوزه قراردهند.
در سال های اخیر به دلیل شیوع بیماری کرونا در کشور برگزاری این نمایشگاه متوقف شده بود و بعد از ۲سال چهاردهمین دوره این نمایشگاه بی رمق برگزار شد و حتی مورد توجه مدیران ارشد حوزه های بورس بانک و بیمه نگرفته بود اما پیش بینی می شود امسال با حضور سازمان بورس اوراق بهادار و فرابورس در نمایشگاه با استقبال خوبی همراه شود.
از اهداف برگزاری نمایشگاه بین المللی بانک، بورس و بیمه (Finex) میتوان به موارد زیر اشاره کرد :
·      نمایش دستاورد ها و توانمندی های داخلی و خارجی در صنعت مالی
·      جلب توجه جامعه به صنعت مالی ظرف یک هفته با برگزاری نمایشگاه
·      بوجود آوردن فضا و بستر مناسب برای مشارکت کنندگان جهت اطلاع رسانی و فرهنگ سازی مالیذ
·      بوجود آوردن فضای تعامل و مذاکره
·      جذب علاقه مندان، متخصصان و فعالان صنعت مالی زیر یک سقف و در طول یک هفته
در این راستا به نظرات چند تن از کارشناسان بازار سرمایه درباره اثرگذاری پانزدهمین دوره نمایشگاه بورس بانک و بیمه می‌پردازیم.
مجتبی دیبا در خصوص نمایشگاه بورس، بانک و بیمه اظهار کرد:
ایجاد بستری مثل نمایشگاه با رویکرد اطلاع رسانی و بینش جدید به بازدید کنندگان و ایجاد بستر های جدید و اطلاع رسانی های درست درباره بستر های جدید در بازار های مالی یکی از روش های مرسوم در جهان است و در حوزه های مختلف هم کارایی خودش رو ثابت کرده است. در بازار سرمایه ایران مخصوصاً در سال های اخیر از این ظرافت دور شده و خیلی آن جذابیت رو ایجاد نکرده و شاید دلیل بزرگ آن هم به خاطر ذات دور از روش های نوین بودن بازار های مالی در ایران بوده و طبق صحبت هایی که شده قرار است این روش های نوین ایجاد شود.
پویان مظفری بیان کرد:
محیطی است که نهادهای بازار سرمایه مثل کارگزاری ها، سبد گردان‌ها، تأمین سرمایه‌ها ایده های همدیگر را ببینند و از وضعیت رقبای خود با خبر شوند و نهادها سعی کنند محصولات و خدماتشان را کامل کنند. این نمایشگاهها در روند قیمتی بازار سرمایه تاثیری ندارند و درواقع می تواند به بلوغ بازار و کامل شدن ابزار ها نه کارار شدن لزوما کمک کند و بستری مناسب برای آشنایی و کمک به فعالان جدید بازار سرمایه
پیام الیاس کردی درباره‌ی برگزاری نمایشگاه گفت:
متاسفانه مدت هاست که بازار سرمایه جایگاه خود را در بین بازارهای موازی پیدا نکرده است. یکی از بهترین مکان هایی که می‌توان محصولات مالی و فرصت های سرمایه‌گذاری و خصوصیات و اجزا بازار مالی  را به مردم معرفی کرد.
مردم با حضور در نمایشگاه ها می توانند با دید بهتری درباره اینکه در کدام نهاد مالی و با چه محصول مالی سرمایه‌گذاری کنند تصمیم بگیرند. بهترین فرصت برای نهاد های مالی است که بتوانند بهتر در حوزه تبلیغات فعالیت کنند و بتوان شرایطی رو فراهم کرد که مردم عادی بیشترین حضور را داشته باشند .
پایان مطلب

source

توسط ecokhabari