مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به اینکه در سواحل مکران و سایر سواحل ۱۱ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شده از برنامه جذب ۲۰ هزارمیلیاردتومانی طی سال در این سواحل خبر داد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت راه و شهرسازی، علی‌اکبر صفایی مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی و معاون وزیر راه وشهرسازی در خصوص برنامه‌های سازمان برای توسعه سواحل مکران و همچنین خارج‌سازی مغروقه‌ها اعلام کرد: در بخش توسعه بنادر مکران و دیگر بنادر کوچک و بزرگ دیگر کارهای ارزشمندی انجام شده است و بخش خصوصی تاکنون ۱۱ هزار میلیاردتومان سرمایه‌گذاری کرده است که در سال جاری این رقم به عدد قابل توجهی خواهد رسید. هدف ما این است که عدد بزرگی همچون ۲۰ هزار میلیاردتومان در سال جاری انعقاد قرارداد با بخش خصوصی داشته باشیم.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی تصریح کرد: در بخش سرمایه‌گذاری خارجی اقدامات خوبی انجام شده است که امیدواریم سریعاً به نتیجه برسد.
صفایی در خصوص مغروقه‌ها و برنامه سازمان بنادر و دریانوردی برای خارج‌سازی مغروقه‌ها گفت: مذاکراتی با طرف عراقی داریم و امیدواریم موضوع قرارداد تعیین مرزی هرچه سریع‌تر فعال شود و بتوانیم با طرف عراقی مذاکرات را انجام بدهیم.
صفایی تصریح کرد: همه اینها منوط به این است تا وزارت خارجه کشورمان با مذاکراتی که انجام می‌دهد زمینه فعالیت‌های سیاسی و اقتصادی را فراهم کند تا کارهای فنی توسط سازمان بنادر و دریانوردی انجام شود.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari