سرپرست سازمان ملی زمین و مسکن از رفع فوری تعرض به بیش از ۵۲۹ فقره زمین دولتی به مساحت یک میلیون و ۳۰۱ هزار و ۵۷۶ متر مربع خبر داد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت راه و شهرسازی، مالکی سرپرست سازمان ملی زمین و مسکن اظهار کرد: در طول اردیبهشت ماه سال جاری، ۶۴۳ فقره گزارش تعرض به اراضی دولتی دریافت شد.
وی افزود: یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن موفق به رفع تعرض از ۵۴۴ مورد به مساحت بیش از یک میلیون و ۳۴۰ هزار و ۶۵۴ متر مربع از اراضی دولتی طی اردیبهشت ماه سال جاری شد.
مالکی تاکید کرد: یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن همچنین در این ماه رفع فوری تعرض به بیش از ۵۲۹ فقره زمین دولتی به مساحت یک میلیون و ۳۰۱ هزار و ۵۷۶ متر مربع را به انجام رسانده است.
سرپرست سازمان ملی زمین و مسکن ادامه داد: همچنین طی این ماه ۴۴ فقره احکام قطعی به نفع دولت صادر شده که مساحت اجرای احکام ۲۶۱ هزار و ۷۴۵ متر مربع بود.
مالکی خاطر نشان کرد: ۸۳۸ مورد گزارش و تشکیل پرونده قضائی برای متعرضین انجام شده و ۹۱۱ فقره اوراق قضائی نیز در این خصوص ابلاغ شده است.
وی سیاست سازمان ملی زمین و مسکن را صیانت از اراضی دولتی به عنوان بخشی از بیت‌المال دانست و افزود: در این راستا همواره اقدامات پیشگیرانه با تلاش‌های همکاران‌مان در یگان حفاظت سازمان انجام شده است.
سرپرست سازمان ملی زمین و مسکن در ادامه از اخذ سند برای بیش از ۴ هزار و ۷۰۰ هکتار زمین خبر داد.
مالکی خاظطر نشان کرد: از سوی دیگر پیش‌پروانه ۹ شهرک مسکونی به‌نام این سازمان صادر شده است.
وی با اشاره به سیاست وزارت راه و شهرسازی در گسترش و احیای شهرک‌های مسکونی گفت: برای ۴ شهرک در استان فارس، ۴ شهرک در استان البرز و یک شهرک در استان یزد پیش پروانه ساخت صادر شده است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari