به گزارش بورس نیوز، مسعود درستی، مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه با اشاره به اینکه استفاده از محصولات ملی با کیفیت جهت مهار تورم و رشد تولید موثر خواهد بود، اظهار کرد: مترو تهران سالانه ۵۰۰ شاخه ریل نیاز دارد و استفاده از ریل ملی در مترو تهران از خروج ۵۰۰ هزار دلاری ارز از کشور جلوگیری می‌کند.
وی با اشاره به اینکه شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه به عنوان اولین و بزرگترین شرکت بهره بردار متروی تهران، در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در سال ۱۳۹۹ تعداد ۵۰۰ شاخه ریل ۱۸ متری ۵۴ E ۱ و ۲۵۰ شاخه ریل۶۰ E ۱ از ذوب آهن اصفهان خریداری نموده و در مترو تهران مورد استفاده قرار داده است، اظهار داشت: ریل‌های تولیدی ذوب آهن اصفهان برای اولین بار در ۱۲ کیلومتر از مسیر ریلی خطوط ۷ گانه متروی تهران و حومه استفاده شده است. 
مدیر عامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه خاطرنشان کرد: در کنار تامین ریل مورد نیازمان از ذوب آهن اصفهان، آماده همکاری با این مجتمع عظیم صنعتی برای انجام هرگونه تست یا آزمایش میدانی با کارشناسان هستیم.
وی افزود: ما در شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه در راستای تامین تجهیزات مورد نیاز مترو، از تولیدکنندگان و صنعتگران داخلی حمایت می‌کنیم و اعتقاد داریم این کار موجب توسعه و پیشرفت تولید داخل و خدمت به صنعت حمل و نقل ریلی است. 
درستی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری به مقوله «ساخت داخل» تاکید ویژه‌ای دارند گفت: هم اکنون که ریل به عنوان یک محصول استراتژیک در داخل تولید می‌شود، نیاز است تمامی مجموعه‌های ریلی کشور، ریل مورد نیازشان را در راستای حمایت از تولید داخل و رشد تولید این محصول، از ذوب آهن اصفهان تامین کنند تا رونق تولید و صرفه جویی محقق شود.
مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه اظهار کرد: مسئولین ذوب آهن اصفهان همواره حُسن نیت خودشان را برای بازدید میدانی از فرایند تولید ریل اعلام نمودند. 
شایان ذکر است در جلسه هیات مدیره اتحادیه شرکت‌های قطار شهری کشور که دوشنبه هشتم خردادماه به میزبانی شرکت قطار شهری مشهد برگزار شد، مهدی کوهی مدیرعامل ذوب آهن اصفهان رسماً از مسئولین حمل و نقل ریلی کشور، دانشگاهیان، نخبگان و کلیه صاحب نظران این عرصه برای بازدید از فرایند تولید ریل در این مجتمع عظیم صنعتی دعوت نمود

source

توسط ecokhabari