رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای گفت: ایمن‌سازی کامل محور کرج – چالوس به بیش از هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت راه و شهرسازی، داریوش امانی معاون وزیر راه و شهرسازی و رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای امروز ۲۳ خرداد در حاشیه بازدید از روند پاکسازی و بازسازی محور کرج – چالوس گفت: حجم بارش و خسارات وارده به جاده کرج-چالوس در ۳۰ سال اخیر سابقه نداشت. با این وجود، راهداری البرز در همان ساعات ابتدایی در این منطقه حاضر شد و ابتدا سعی کرد سرنشینان خودروهای گرفتار را به مکان امن، انتقال دهد و سپس مسیری برای عبور خودروهای گرفتار ایجاد کند.
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۳۰ اکیپ راهداری در نقاط مختلف مسیر (جاده کرج-چالوس) حضور دارند تاکید کرد: از استان‌های قزوین، قم و تهران به کمک راهداری البرز آمده‌اند و امیدواریم ظرف هفته آینده بازگشایی جاده انجام شود.
رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خاطرنشان کرد: راهداری متعهد شده که زودتر این کار انجام شود و با کار شبانه‌روزی مشغول است. دو تونلی که با مصالح مسدود شده گره بزرگی ایجاد کرده است.
خسارت ۲۰۰ میلیاردتومانی به راه‌های کشور در پی سیلاب روزهای گذشته
وی با بیان اینکه ایجاد یک مسیر جدید و ترمیم قسمت تخریب شده جاده در دستور کار است، گفت: برآورد اولیه کارشناسان بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان خسارت است که جبران آن از اعتبارات راهداری به استان ابلاغ شده است. ایمن‌سازی کامل جاده هم به بیش از هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که در حال پیگیری آن هستیم.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari