وزیر نفت گفت: با سفر رئیس جمهور به ونزوئلا در حوزه انرژی اسناد مهمی در بخش‌های بالا دست و پایین دست صنعت نفت به امضا رسید.
به گزارش خبرنگار مهر جواد اوجی وزیر نفت در ارتباط تلویزیونی گفت: با سفر رئیس جمهور روز گذشته در حوزه انرژی اسناد مهم و قراردادی در بخش‌های بالا دست و پایین دست به امضا رسید.
وی ادامه داد: کشور ونزوئلا دارای بالاترین ذخایر نفتی در جهان است و نزدیک به ۱۷ و نیم درصد از ذخایر اثبات شده نفتی را در جهان به خود اختصاص داده است.
اوجی اضافه کرد: این کشور دارای ظرفیت و پتانسیل‌های مناسبی است که می‌توان به ۴ پالایشگاه که ظرفیت پالایشگاهی آن یک میلیون و ۴۰۰ هزار بشکه در روز است اما متأسفانه به دلیل تحریم‌ها و کمبود نیروهای متخصص محدود مانده اند.
به گفته این مقام مسئول با شروع دولت سیزدهم فعالیت‌های ما در حوزه توسعه انرژی افزایش یافت که می‌توان به صادرات نفت و صادرات میعانات گازی اشاره کرد همچنین استفاده از ظرفیت یک میلیون و ۳۰۰ هزار بشکه‌ای در ونزوئلا را آغاز کردیم و خوشبختانه بیش از دو میلیون و ۸۰۰ هزار قطعه پالایشگاهی از طریق متخصصان ایرانی به پالایشگاه‌های ونزوئلا ارسال کردیم و بخشی از ظرفیت پالایشگاهی ونزوئلا که به دلیل تحریم‌ها مغفول مانده بود احیا کردیم و با استفاده از خوراک نفت خام جمهوری اسلامی ایران این اقدام انجام گرفت.
وی توضیح داد: در بخش پالایشگاه‌های فر سرزمینی اقداماتی خوبی انجام گرفت و پس از پالایشگاه‌ها پتروشیمی را در دستور کار قرار دادیم که امید می‌رود با توامندی متخصصان ایرانی در عرصه کاتالیست ها و صدور خدمات فنی مهندسی مجتمع‌های از ظرفیت گیتروشیمی های این کشور نیز استفاده کنیم و از محصولان آن نیز استفاده کرد.
این مقام مسئول در خاتمه خاطر نشان کرد: برای توسعه میادین نفتی، ترمینال و پایانه‌های نفتی قراردادهای خوبی به امضا رسید.

کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari