مشهد ـ مدیرکل غله و خدمات بازرگانی خراسان رضوی از خرید تضمینی بیش از ۱۰۰ هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان خراسان رضوی خبر داد.
به گزارش خبرگزاری مهر، وحیدرضا فریدونی اظهار کرد: از آغاز عملیات خرید تضمینی گندم تا کنون بالغ بر ۱۰۲ هزار و ۱۰۴ تن از محصول گندم کشاورزان خراسان رضوی به صورت تضمینی خریداری و ذخیره شده است. این میزان خرید نسبت به خرید همزمان سال گذشته ۳۱ درصد رشد را نشان می‌دهد.
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی خراسان رضوی افزود: در سال جاری بیش از ۵۰ مرکز و کمیسیون خرید تضمینی گندم در سطح استان تمهید و پیش‌بینی شده بود که از این بین هشت سیلوی دولتی، چهار سیلوی بخش خصوصی، ۶ سیلوی مستقر در کنار کارخانجات آرد در کنار ۱۵ انبار تعاون روستایی به عنوان مباشر این اداره کل در امر خرید تضمینی گندم فعال و نسبت به خدمت‌رسانی به کشاورزان اقدام کرده‌اند.
وی به میزان خرید تضمینی در این مراکز نیز اشاره کرد و گفت: سیلوهای دولتی با خرید ۲۷ هزار و ۶۰۳ تن گندم ۲۷ درصد، سیلوهای بخش خصوصی با خرید ۲۴ هزار و ۳۶۰ تن گندم ۲۴ درصد، کارخانجات آردسازی با خرید ۳۰ هزار تن گندم ۲۹ درصد و انبارهای مباشر تعاون روستایی با خرید ۲۱ هزار تن گندم ۲۰ درصد از میزان کل خرید استان را به خود اختصاص داده‌اند.
فریدونی افزود: مانند سنوات گذشته با توجه به لزوم کاهش تردد جاده‌ای و تسریع بخشیدن در امر خرید تضمینی گندم با در دسترس بودن مراکز و با عنایت به پراکنش مناسب انبارهای تعاون روستایی در سطح استان، طی هماهنگی‌های صورت گرفته تعدادی از انبارهای این مجموعه برای خدمت به کشاورزان پیش بینی و تجهیز شده است.
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی خراسان رضوی گفت: تا کنون شهرستان‌های تایباد با ۲۷ هزار و ۵۸۵ تن، تربت جام با ۲۰ هزار و ۳۶۰ تن، رشتخوار با ۱۱ هزار و ۶۱۰ تن و مشهد با ۱۱ هزار و ۳۶۴ تن خرید تضمینی گندم بیشترین حجم خرید را تا کنون به خود اختصاص داده‌اند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari