بورس‌نیوز:
در ابتدا، فرید فولادی، رئیس هیئت‌مدیره همکاران سیستم، ضمن معرفی کوتاهی از شرکت، سیاست‌ها و رویکرد‌های کلان آن را در قبال مشتریان و صنایع تشریح کرد. پس از رسمیت یافتن جلسه، محمد عزیزاللهی، مدیرعامل همکاران سیستم، گزارش جامعی از عملکرد و دستاورد‌های این شرکت در سال ۱۴۰۱ ارائه داد و اهداف استراتژیک آن را در سال جدید برای سهامداران تشریح کرد. 
عملکردی موفق، با نگاهی تحول‌آفرین به آینده
عزیزاللهی با بیان آمار‌هایی از شاخص‌های مالی شرکت، خبر از رشد ۶۵ درصدی درآمد عملیاتی تلفیقی داد و اشاره کرد که همکاران سیستم با تحقق درآمدها، رشد ۷۰ درصدی را در سود شرکت تجربه کرده است. همچنین در طی پنج سال گذشته، حاشیه سود عملیاتی شرکت از ۳۸ درصد به ۵۷ درصد رسیده است. 
وی در ادامه به شاخص‌های مالی درآمد و سود عملیاتی شرکت اصلی اشاره کرد که به ترتیب ۶۶ و ۶۴ درصد رشد را تجربه کرده است. همچنین، سود خالص هر سهم (EPS) که طی پنج سال گذشته روندی افزایشی داشته و نشان از بهره‌وری و اثربخشی کسب‌وکار شرکت بوده است، در سال ۱۴۰۱ به ۸۴ تومان رسید. 
عملکردی موفق، با نگاهی تحول‌آفرین به آینده
او همچنین، با ارائه آمار دقیق از تداوم رشد در سودآوری و درآمد‌های عملیاتی شرکت در سال ۱۴۰۱، آینده‌ای روشن را برای سهام‌داران در سال ۱۴۰۲ ترسیم کرد. مدیرعامل همکاران سیستم پیش‌بینی کرد که درآمد عملیاتی تلفیقی این شرکت در سال ۱۴۰۲ شاهد رشد ۷۶ درصدی خواهد بود و به بیش از ۲۷۰۰ میلیارد تومان می‌رسد.
لازم به ذکر است میزان سود سهام همکاران سیستم برای هر سهم با سهام‌داران و هیئت‌مدیره به رای گذاشته شد که میزان ۸۰ تومان به ازای هر سهم تصویب شد. 
محمد عزیزاللهی سال گذشته را، سالی پربار در زمینه توسعه محصولات جدید دانست. تولید محصول جدید سپیدار ابری و توسعه سبد محصولی راهکاران از جمله دستاورد‌های محصولی همکاران سیستم در سال گذشته بوده است. این راهکار‌ها شامل راهکار ارتباطات سازمانی (جایگزین اتوماسیون موجود)، راهکار مدیریت امور سهامداران، ماژول برنامه‌ریزی تولید و تامین، ماژول بازنشستگی، ماژول پیمانکاری، ماژول اموال دولتی و سامانه مودیان است. 
•    توسعه اکوسیستم بازار (بستری یکپارچه برای ارائه نرم‌افزار‌های سازمانی) و ارائه ۳۴ محصول جدید در آن،
•    جذب بالغ بر هزار مشتری جدید در راهکاران و راهکاران ابری و بیش از ۱۴۵۰۰ مشتری جدید در سپیدار و دشت،
•    رشد ۶۹ درصدی درآمد عملیاتی سپیدار سیستم، ۱۰۰ درصدی دلینو، ۷۸ درصدی سرونو و ۱۱۱ درصدی سپیدز،
•    افزایش تعداد مشترکین ابرآمد به ۲۶۰۰ مشترک،
•    آغاز ساخت دیتاسنتر همکاران سیستم.
عملکردی موفق، با نگاهی تحول‌آفرین به آینده
عزیزاللهی در خصوص ساخت دیتاسنتر، گفت: «این دیتاسنتر به لحاظ پایداری و کیفیت یکی از بهترین دیتاسنتر‌های ایران خواهد بود و در سال ۱۴۰۲ به بهره‌برداری خواهد رسید. ارمغان آن برای شرکت‌ها و کسب‌وکارها، امنیت و پایداری در زیرساخت‌های IT بدون نیاز به سرمایه‌گذاری اولیه و با هزینه‌ای بسیار قابل‌قبول است.»
مدیرعامل همکاران سیستم در ادامه سخنرانی‌های خود، چشم‌انداز و اهداف استراتژیک شرکت را در سال جدید برای حاضرین ترسیم کرد.
در مورد نگاه به آینده، عزیزاللهی با اشاره به مفهوم تحول دیجیتال و تغییراتی که این رویکرد در توسعه کسب‌و‌کار‌ها ایجاد خواهد کرد، افزود: دغدغه جدی امروز فعالیت‌های اقتصادی ایجاد بهره‌وری، چابکی و ارتباط همه‌جانبه با ذینفعان است. این تغییر رویکرد به‌واسطه به کارگیری فناوری‌های جدید امکان‌پذیر بوده و همکاران سیستم به‌واسطه تجارب و دانش تخصصی خود به‌عنوان یک شریک کسب و کاری در این مسیر کنار مشتریان خواهد بود.
عملکردی موفق، با نگاهی تحول‌آفرین به آینده
از مهمترین نقاط تمرکز استراتژیک این شرکت، ارائه نسل بعدی محصولات ERP است. به گفته مدیرعامل همکاران سیستم، نسل جدید محصولات cloud native بوده و از تکنولوژی‌های روز دنیا خصوصا هوش مصنوعی به عنوان یک تکنولوژی کلیدی استفاده می‌کند. نسل بعدی محصولات همکاران سیستم با توجه به نیازمندی‌های روز بازار و در جهت خلق ارزش برای مشتریان طراحی خواهد شد.
عزیزاللهی افزود: به‌کارگیری تکنولوژی‌های کاربردی در راهکاران از جمله اینترنت اشیاء در صنایع (IIOT)، از برنامه‌هایی بود که در سال ۱۴۰۱ شروع شد و دستاورد‌های خوبی در این زمینه داشته‌ایم. در سال آینده نیز با هدف اتصال ماشین‌الات صنعتی با راهکاران و دقت بخشیدن به مانیتورینگ و پایش مستمر، راهکار‌های مدیریت تولید را در صنایع هدف تقویت خواهیم کرد.
عملکردی موفق، با نگاهی تحول‌آفرین به آینده
وی با اشاره به سرمایه‌گذاری‌های انجام شده در زمینه رایانش ابری گفت: توسعه خدمات رایانش ابری و سرمایه‌گذاری در این زمینه همچنان یکی از رویکرد‌های اصلی ما است. در همین راستا محصولات و خدمات جدیدی را به بازار عرضه می‌کنیم. همچنین با اتکا به ظرفیت‌هایی که دیتاسنتر ایجاد خواهد کرد ارزش افزوده پایدار و مستمری را برای مشتریان و بازار خلق خواهیم کرد. 
مدیرعامل همکاران سیستم افزود: سرمایه انسانی همواره مهم‌ترین دارایی برای توسعه همکاران سیستم و خلق فرصت‌های جدید بوده است. در همین راستا، استراتژی توسعه و رشد این سرمایه‌های انسانی در مسیر ۱۴۰۲ دنبال خواهد شد. از این‌رو، جذب افراد متخصص و خبره را تقویت کرده و روی افزایش مهارت و تخصص منابع انسانی خود تمرکز می‌کنیم.
عملکردی موفق، با نگاهی تحول‌آفرین به آینده
وی در جمع‌بندی سخنان خود گفت: توسعه و سرمایه‌گذاری از اولویت‌های اصلی ما است و در مسیر پیش‌رو با قوت و تمرکز، سرمایه‌گذاری پایه‌ای خود را در حوزه‌های محصولی و زیرساختی تقویت خواهیم کرد. تمام استراتژی‌ها و جهت‌گیری‌های ما حول محور مشتری شکل می‌گیرد و با اتکا به این ظرفیت در جهت شناسایی نیاز و انتظارات بازار برای تسهیل مسیر و توسعه کسب‌وکار مشتریان اقدام می‌کنیم.
شایان ذکر است در پایان این مجمع، اعضای هیئت مدیره شرکت همکاران سیستم به پرسش‌های سهام‌داران درباره‌ی اقدامات انجام‌شده و چشم انداز آتی شرکت پاسخ دادند.
عملکردی موفق، با نگاهی تحول‌آفرین به آینده
پایان مطلب

source

توسط ecokhabari