به گزارش بورس نیوز، به گفته بیت‌کوین OG و دان هلد، سکه‌های اثبات کار که در زمان عرضه دارای توزیع عادلانه بودند، احتمالا از برچسب‌گذاری اوراق بهادار توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات‌متحده اجتناب خواهند کرد.
هفته گذشته، این کمیسیون از بایننس و کوین بیس شکایت و آن‌ها را متهم کرد که تعدادی آلتکوین را به عنوان اوراق بهادار ثبت نشده ارائه می‌کنند. در نتیجه، بسیاری از توکن‌های ذکر شده در این دادخواست توسط پلتفرم‌های معاملاتی بزرگ که مخزن قیمت آن‌ها را ایجاد می‌کردند، از فهرست خارج شدند.
به گفته هلد، توکن‌هایی که «راه‌اندازی منصفانه یا شفاف داشتند» مانند لایت‌کوین، دوج‌کوین و مونرو، با تعریف امنیتی که کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات‌متحده دنبال می‌کند مطابقت ندارند بنابراین احتمالا از سرکوب فعلی اجتناب می‌کنند.
هلد افزود: به طور قطع به نظر می‌رسد که کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات‌متحده آن را به عنوان چیزی که آن‌ها دنبال آن نخواهند بود، در نظر گرفته است.
به گفته هلد، اکثریت قریب به اتفاق توکن‌هایی که توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات‌متحده در شکایت علیه کوین‌بیس و بایننس به‌عنوان اوراق بهادار طبقه‌بندی شده‌اند، سکه‌های اثبات سهام یا توکن‌هایی هستند که دارای توزیع از پیش استخراج شده بودند، به این معنی که مالکیت متمرکزتری دارند.
همانطور که هلد اشاره کرد، سرکوب فعلی عمدتا توسط یک نهاد دولتی، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات‌متحده انجام می‌شود به این معنی که سطح فشار بر صنعت رمزارز‌ها هنوز تا رسیدن به حداکثر سطح فاصله دارد.
هلد همچنین بیان کرد: تنها بیت‌کوین و چند ارز دیجیتال دیگر که به اندازه کافی غیرمتمرکز هستند که در دراز مدت زنده می‌مانند، زیرا تنها ارز‌هایی هستند که می‌توانند از یک حمله همه جانبه دولتی جان سالم به در ببرند.
مجموع ارزش بازار جهانی ارز‌های دیجیتالی در حال حاضر ۱.۰۶ تریلیون دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۲.۴۰ درصد بیشتر شده است. در حال حاضر ۴۸.۰۷ درصد کل بازار ارز‌های دیجیتال در اختیار بیت‌کوین بوده که در یک روز ۰.۲۳ درصد افزایش داشته است.

source

توسط ecokhabari