مشاور اقتصادی نخست وزیر عراق می‌گوید: این کشور با کمبود ۱۰ هزار مگاواتی برق مواجه است و باید برای تأمین نیاز خود از ایران و کشورهای همسایه نیرو وارد کند.
‌به گزارش خبرنگار مهر به نقل از زاویه، یکی از مقامات دولتی عراق اعلام کرد که این کشور باید برای جبران کمبود تولید برق خود چند پروژه با توان تولید برق ۱۰ هزار مگاوات را احداث کند.
مُظهر صالح، مشاور مالی و اقتصادی نخست وزیر عراق، می‌گوید: عراق هم‌اکنون دومین تولیدکننده نفت در اوپک محسوب می‌شود و ۲۰ هزار مگاوات تولید برق دارد، اما مصرف واقعی برق در این کشور ۳۰ هزار مگاوات برآورد شده است.
وی می‌گوید: عراق همچنان با کمبود شدید نیرو مواجه است و این در حالی است که طی ۲۰ سال گذشته ۱۰۰ میلیارد دلار در حوزه تولید نیرو سرمایه‌گذاری کرده است.
این مقام عراقی گفت: متأسفانه علی‌رغم سرمایه‌گذاری‌های انجام‌شده، عراق هنوز حدود ۲۰ هزار مگاوات برق تولید می‌کند و نیاز واقعی این کشور به نیرو ۳۰ هزار مگاوات است.
مظهر ادامه داد که این کشور می‌تواند با اجرای برخی پروژه‌های مرتبط با انرژی‌های تجدید پذیر و واردات برق از کشورهای همسایه از جمله ایران نیاز خود به انرژی را تأمین کند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari