به گزارش بورس نیوز، فدراسیون بورس‌های اروپایی و آسیایی (FEAS) نتایج ارزیابی برترین کارگزاری‌ها در سال ۲۰۲۳ را اعلام کرد و بر این اساس کارگزاری مفید با کسب مقام نخست، نشان طلای بازار‌های سهام را دریافت کرد.
روز ۲۴ خرداد ۱۴۰۲ سی‌وهفتمین نشست مجمع عمومی بورس‌های اوراسیایی در ایروان، پایتخت ارمنستان، برگزار شد و صورت‌های مالی سال ۲۰۲۲ و برنامه‌های آینده فدراسیون بورس‌های اروپایی و آسیایی به تصویب رسید.
پس از اجلاس عمومی فدراسیون بورس‌های اروپایی و آسیایی، در روز‌های ۲۵ و ۲۶ خرداد ۱۴۰۲ همایش سالانه فیاس با حضور ده‌ها نماینده از بورس‌ها و نهاد‌های بازار سرمایه کشور‌های اوراسیا و فعالان بین‌المللی بازار سرمایه برگزار شد. در این همایش، نتایج رتبه‌بندی لیگ بورس‌های اروپایی و آسیایی اعلام شد که کارگزاری مفید در این لیگ رتبه نخست بازار‌های سهام را کسب کرد.
همچنین در مجمع عمومی فیاس، فرابورس ایران و بورس تهران به عضویت هیئت‌مدیره فدراسیون بورس‌های اروپایی و آسیایی انتخاب شدند.
هدف از برگزاری لیگ بورس‌های اروپایی و آسیایی، شناسایی و معرفی بازار‌های بورس محلی در کشور‌های اوراسیا است. برخی از کشور‌های آفریقایی از جمله مصر نیز در این لیگ مشارکت دارند.
فدراسیون بورس‌های اروپایی و آسیایی (FEAS) در سال ۱۹۹۵ توسط بازار‌های بورس ۱۲ کشور تأسیس شد و اکنون ۴۳ مؤسسه تجاری، انجمن معامله‌گران و فدراسیون منطقه‌ای از ۳۱ کشور در آن عضویت دارند.

source

توسط ecokhabari