سی و هفتمین نشست مجمع عمومی فدراسیون بورس‌های اروپایی-آسیایی (FEAS) چهارشنبه ۲۴ خردادماه ۱۴۰۲در ایروان پایتخت ارمنستان برگزار شد و بورس تهران و فرابورس ایران به عنوان یکی از اعضای اصلی هیات‌مدیره این فدراسیون انتخاب شدند.
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا) به نقل از فرابورس، در پایان روز نخست مجمع عمومی فیاس بورس‌هایی شامل فرابورس ایران، بورس تهران، بورس قزاقستان، بورس بخارست، بورس اردن، بورس فلسطین، بورس آتن، بورس مسقط و بورس ارمنستان به عنوان اعضای هیات‌مدیره این فدراسیون انتخاب شدند.
پس از انتخاب اعضای هیات‌مدیره، در این جلسه رئیس هیات‌مدیره، رئیس کمیته‌کاری و کمیته حسابرسی نیز تعیین شدند. به این ترتیب بورس بخارست به عنوان رئیس هیات‌مدیره فیاس و مدیرعامل بورس قزاقستان به عنوان رئیس کمیته‌کاری برگزیده شدند. همچنین در این رویداد صورت‌های مالی سال ۲۰۲۲ و برنامه‌های آتی فیاس بررسی شده و به تصویب رسید.
گفتنی است پس از اجلاس عمومی، در روزهای پنج‌شنبه و جمعه، ۲۵ و ۲۶ خرداد نیز همایش سالانه فیاس با حضور ده‌ها نماینده از بورس‌ها و نهادهای بازار سرمایه منطقه و فعالان بین‌المللی برگزار شد.
طی این رویداد در روز پنجشنبه بیش از ۴۰ نماینده از بورس‌ها، نهادهای مالی و فعالان بازارهای منطقه‌ای در قالب پنل‌های مختلف درخصوص توسعه فرایندهای پیش از معاملات، عملیات و پس از معاملات به سخنرانی پرداختند.
در این نشست دو روزه همچنین مهم‌ترین رویدادهای جاری و رویکردهای آتی بازارهای جهانی توسط حاضرین بررسی شد. از سوی دیگر در بخش اعلام برترین‌ کارگزاری‌های منطقه، شرکت‌های کارگزاری آگاه، کاریزما و مفید جوایزی را از آن خود کردند.
شایان ذکر است فرابورس ایران از سال ۱۳۹۲ به عضویت فیاس درآمده و امسال نیز به عنوان عضو اصلی هیات‌مدیره این فدراسیون برای یک دوره دو ساله انتخاب شده‌است. فرابورس پیش از این در دوره دو ساله ۱۴۰۰ تا ۱۴۰۲ نیز به عنوان عضو کمیته حسابرسی فیاس نقش‌آفرینی کرده بود.
بورس تهران و فرابورس ایران عضو هیئت مدیره فیاس شدند
بورس تهران و فرابورس ایران عضو هیئت مدیره فیاس شدند

تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری بازار سرمایه ایران محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

source

توسط ecokhabari