تبریز- استاندار آذربایجان شرقی گفت: ۱۱ هزار و ۴۰۰ واحد مسکن در جریان سفر دوم رئیس جمهور به استان به مردم تحویل داده شد که این امر حاکی از اهتمام لازم برای ساخت و اتمام طرح های مسکن است.
به گزارش خبرگزاری مهر، عابدین خرّم در جلسه شورای مسکن استان، گفت: کار فرابخشی در امر مسکن در این استان در حال انجام است و در مرحله نخست طرح نهضت ملی ۹۰ درصد اراضی مورد نیاز برای ساخت مسکن در استان تأمین شده و بیش از ۹ هزار هکتار برای این کار در نظر گرفته شد.
وی افزود: ۷۴ هزار واحد در قالب طرح نهضت ملی مسکن در استان در دست ساخت است که در صورت تأمین زیرساخت‌ها، یک سوم از این تعداد آبان ماه به متقاضیان تحویل می‌شود.
خرّم ادامه داد: طراحی نقشه و ساخت مسکن، مرحله دوم این طرح بود که در بسیاری از شهرستان‌ها این کار نیز انجام شده و در حال انجام است و در مرحله سوم، تأمین زیرساخت‌هاست که نیاز به همکاری وزارت نیرو و نفت دارد.
وی با بیان اینکه هزینه‌های تأمین زیرساخت به‌صورت مساوی بین سه ارگان صندوق ملی مسکن، وزارت نیرو و سازمان برنامه‌وبودجه تقسیم‌بندی شد، گفت: تاکنون بیشترین سهم را سازمان برنامه‌وبودجه تأمین و پرداخت کرده است.
خرّم افزود: متأسفانه وزارت نیرو در موضوع زمین‌هایی که قابل مولدسازی و فروش هستند سخت‌گیری می‌کند و دستگاه‌های استانی اختیار تام ندارند، درحالی‌که راه میان بر برای تأمین زیرساخت‌ها و رفع بسیاری از مسائل، دادن اختیار تام به دستگاه‌های استانی است.
وی ادامه داد: انتظارمان از وزارت نیرو توجه ویژه به استان‌هایی است که آماده افتتاح طرح‌های ملی مسکن هستند.
استاندار آذربایجان شرقی همچنین خواستار استفاده از بافت‌های فرسوده به‌منظور ساخت مسکن ملی از سوی راه و شهرسازی شد و گفت: باید موانع قانونی را برطرف کنیم و با توان بیشتر در کاهش مساحت بافت فرسوده با پیاده کرده طرح‌های ساخت مسکن ملی اقدام لازم را انجام دهیم.
در این جلسه که با حضور مشاور وزیر نیرو برگزار شد، گزارش پیشرفت طرح‌های نهضت ملی مسکن با محوریت تأمین زیرساخت‌های ضروری پروژه‌ها ارائه و بررسی شد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari