به گزارش بورس نیوز، توکن BRC ۲۰، توکنی است که روی بلاک‌چین بیت‌کوین از طریق پروتکل اردینال ساخته شده و امکان صدور و انتقال توکن‌های قابل تعویض را فراهم می‌کند. این استاندارد در مارس ۲۰۲۳ برای ذخیره تصاویر، متن، کلیپ‌های صوتی و موارد دیگر در تراکنش‌های کوچک بیت‌کوین ایجاد شد.
بر اساس آخرین آمار، بیش از ۱۲ میلیون کتیبه اردینالز مرتبط با بلاک چین بیت‌کوین وجود دارد که تعداد فعلی به ۱۲میلیون و۴۹۴هزار و ۶۹۵ کتیبه رسیده است. این روند پایدار منجر به جمع‌آوری بیش از ۳۰۰هزار تراکنش تایید نشده مستند شده توسط سایت mempool.space شده است.
ماینر‌های بیت‌کوین این نوع تراکنش‌ها همچنین نقل و انتقالات مالی سنتی را در روز شنبه تایید کردند و در مجموع ۱۷۳۷.۵۰ بیت‌کوین به ارزش ۴۶.۱۰ میلیون دلار از کتیبه‌ها جمع‌آوری کردند. سه روز پیش، در ۱۵ ژوئن، تعداد کل کتیبه‌های اردینالز از مرز ۱۲ میلیون گذشت.
در حالی که تعداد کتیبه‌های اردینالز همچنان در حال افزایش است، اقتصاد BRC ۲۰ کاهش قابل توجهی در ارزش داشته است. داده‌های موجود نشان می‌دهد که در حال حاضر ۳۴هزار و۲۹۶ توکن BRC ۲۰ به ارزش ۱۴۱.۹۷ میلیون دلار وجود دارد.
حجم معاملات BRC ۲۰ در ۲۴ ساعت گذشته تقریبا ۲۵.۵۱ میلیون دلار بوده است. چندی پیش، این اقتصاد رمز ارز مبتنی بر بیت‌کوین نزدیک به نیم میلیارد دلار ارزش داشت با این حال، رکود اخیر در بازار کریپتو به طور قابل توجهی بر ارزش چندین توکن برتر BRC ۲۰ تاثیر گذاشته است.
علیرغم کاهش قابل توجه ارزش بازار BRC ۲۰ در این ماه، تعداد توکن‌های BRC ۲۰ رشد قابل توجهی را تجربه کردند و از سوم ژوئن بیش از ۳۸ درصد افزایش یافتند. فروش توکن‌های غیرقابل معاوضه مبتنی بر بیت‌کوین (NFT) در هفته گذشته بیش از ۲۲ درصد کاهش یافته و مجموعا ۲۱.۴۹ میلیون دلار فروش داشته است.
مجموع ارزش بازار جهانی ارز‌های دیجیتالی در حال حاضر ۱.۰۷ تریلیون دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۰.۳۴ درصد کمتر شده است.

source

توسط ecokhabari