مجید عشقی با تاکید بر توجه به شرکت‌های دانش‌بنیان گفت: شرکت‌های کالا محور نمی‌توانند ارزش افزوده برای کشور ایجاد کنند اما شرکت‌های دانش بنیان می‌توانند این مهم را محقق سازند.
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا) به نقل از ایرنا، مجید عشقی رئیس سازمان بورس و اوارق بهادار روز چهارشنبه در بازدید از یک شرکت دانش بنیان در یزد در جمع مدیران این شرکت گفت: یکی از مهمترین هدف‌های سازمان بورس، معرفی بازار سرمایه، حمایت و تقویت شرکت‌های دانش بنیان و گسترش آنان در سطح کشور است.
وی ادامه داد: همچنین یکی دیگر از مهمترین برنامه‌های سازمان بورس حضور در استان‌ها به صورت میدانی و ارتباط با شرکت‌های فناوی دانش بنیان و معرفی بازار سرمایه و استفاده از همه ظرفیت‌ها در سطح استان و کمک به ارزرش افزوده کشور است.
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار کشور گفت: هم اکنون دنیا به سوی به شرکت‌های فناور و دانش بنیان در حرکت است و کشور ما ظرفیت خوبی در این زمینه دارد.
به گفته وی سال گذشته در زمینه معرفی بازار سرمایه اقدامات خوبی شده و امیدواریم با همکاری صنایع و مسئولان بتوانیم جایگاه شرکت‌های دانش بنیان و ارتباط آنها با بازار و بورس را قوی‌تر کنیم.
مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد هم در این نشست با بیان اینکه به جد به دنبال حضور فعال و موثر دانش بنیان‌ها در بازار سرمایه هستیم گفت: این شرکت‌ها در بازار سرمایه فعال خواهند شد.
محمد دهقان منشادی افزود: به دنبال این موضوع هستیم که شرکت‌های دانش بنیان با بازار سرمایه بیشتر نزدیک و تطبیق داده شود.
وی اظهار کرد: یزد در زمینه شرکت‌های دانش بنیان در کشور پیشگام است و ما به دنبال استانداردسازی شرکت‌های دانش بنیان در استان هستیم.
در این نشست مسئولان شرکت دانش بنیان به ضرورت حمایت مادی و تقویت شرکت‌های دانش بنیان توسط دولت و سازمان بورس تاکید و گزارشی از ظرفیت‌های این واحد ارایه کردند.
تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری بازار سرمایه ایران محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

source

توسط ecokhabari