سخنگوی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) از پایان عملیات رفت حجاج بیت الله الحرام خبر داد و تعداد پرواز ها، حجاج اعزامی و متوسط تأخیر پروازی در این عملیات را اعلام کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت راه و شهرسازی، حسام قربانعلی گفت: امروز پنجشنبه یکم تیرماه ۱۴۰۲ اعزام حجاج بیت عتیق پایان یافت.
وی افزود: تا ظهر امروز اول تیرماه ۱۴۰۲، هم زمان با بیست ونهمین روز عملیات اعزام حجاج بیت‌الله‌الحرام، تعداد ۲۶ هزارو ۸۶۶ زائر به همراه ۵۷۹ هزارو ۷۸۳ کیلو گرم بار از فرودگاه امام خمینی (ره) در قالب ۱۱۶ پرواز سورتی به سرزمین وحی اعزام شده اند.
قربانعلی با بیان اینکه ۳۷۷ پرواز از ۲۱ مبدأ انجام و حجاج به سرزمین وحی منتقل شدند، تصریح کرد: در مجموع ۸۸ هزارنفر از حجاج و عوامل خدمت گذار در این فریضه الهی شرکت داشتند.
سخنگوی شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: متوسط تأخیر پروازها در این عملیات ۴۰ دقیقه بود درحالیکه ۱۱۲ پرواز رأس زمان برنامه ریزی شده و ۶۰ پرواز با تعجیل انجام شد.
وی اضافه کرد: این میانگین تأخیر نیز به دلیل انجام چک‌های الزامی در ایستگاه‌های عملیاتی ما بود که برای انجام تعمیرات سبک و چک عملیاتی و به منظور آرامش و ایمنی پرواز پیرو درخواست خلبان‌های پرواز در ایستگاه مشهد، اصفهان و تبریز صورت گرفت.
قربانعلی خاطر نشان کرد: ۲ مبدأ جدید نیز پیرو فرمایش مقام معظم رهبری برای ایجاد رفاه و تسهیلات بیشتر برای حجاج اهل تسنن برنامه ریزی شد که دو پرواز از فرودگاه قشم و همچنین در فرودگاه چابهار به دلیل بعد مسافت پرواز حجاج صورت گرفت.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari