محمود گودرزی در همایش تامین مالی طرح‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری استان یزد از بازار سرمایه گفت: به امید خدا و به همت همکارانم در بورس تهران و حمایت سازمان بورس، به زودی بازاری تحت عنوان «بازار سرمایه‌گذاران حرفه‌ای» فعال می‌شود که در این بازار، بورس تهران پذیرای پروژه‌های بزرگ و متوسط با استانداردهای حرفه‌ای حسابداری خواهد بود. همچنین شرکت‌های اقتصادی فعال در استان یزد شامل این بازار می‌شوند.
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا) به نقل از بورس تهران، محمود گودرزی مدیرعامل بورس تهران، در ابتدای همایش تامین مالی طرح‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری استان یزد از بازار سرمایه از استاندار و مدیران استان تشکر کرد و ادامه داد: هم اکنون استان یزد با ۱۸۰ همت در تولید ناخالص ملی (GDP) نقش دارد و با جمعیت ۱ میلیون و ۳۰۰ هزار نفری که دارد بالای ۹۰ درصد مردم باسواد هستند و این مایه مباهات استان است.
وی اظهار داشت: بیش از نیمی از صنایع معدنی کشور در یزد است و به عنوان نمونه ۲۵ درصد از تولید محصولات نساجی و ۱۵ درصد از تولید محصولات فولادی را به خود اختصاص داده است.
گودرزی به شرکت‌های دانش‌بنیان استان یزد اشاره کرد و افزود: در این استان حدود ۱۵۰ شرکت دانش بنیان وجود دارد و از این تعداد تقریبا ۱۱۰ شرکت تولیدی هستند و رویکرد توسعه استانی مبنی بر توجه به شرکت‌های حوزه دانش بنیان هوشمندانه و درست است و این موضوع هنوز جای رشد بیشتری دارد.
مدیرعامل بورس تهران به توجه و فعالیت بورس تهران در استان یزد اشاره کرد و اظهار داشت: زمانی‌که یزد صاحب تالار منطقه‌ای شد، فعالیت خود را با ۶ کارگزار شروع کرد و هم اکنون تعداد کارگزاران فعال ۳۵ کارگزاری است. همچنین رتبه پنجم کشوری در حوزه معاملات، متعلق به استان یزد است.
وی تصریح کرد: از پاییز سال گذشته سفرهای استانی را با کرمانشاه آغاز کردیم که فرآیندهای تامین مالی بیش از ۳۰۰۰ میلیارد تومانی برای یکی از مهمترین پروژه‌های استان به اتمام رسیده است.
وی خاطرنشان کرد: بورس تهران مشتاق است با همکاری بخش خصوصی در استان یزد جهت توسعه سواد مالی و تامین مالی طرح های اقتصادی فعالیت کند.
تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری بازار سرمایه ایران محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

source

توسط ecokhabari