بورس‌نیوز:
“کسرا” سقف تاریخی خود را در تاریخ ۸ فروردین ۱۴۰۲ شکسته و خود را به ناحیه ۱۱۲۰ تومان رسانده که اگر چارت را در حالت تعدیل نشده قرار دهیم این رشد برای پر کردن گپ بوده است و به‌محض پر کردن و رسیدن به مقاومت شروع به اصلاح زمانی و قیمتی کرده است.
الیوت: اصلاح انجام شده در قالب یک ۳ موجی بوده که در عکس به نمایش گذاشته شده است.
زون حمایتی: در اصلاح به وجود آمده دقیقاً کندل‌های قیمت از خط روند نزولی کشیده شده زون حمایتی رسم شده برگشت‌داده‌شده است.
از لحاظ فیبوناچی: دقیقاً از خط ۶۱.۸ فیبو که هم زمان مطابقت پیدا کرده است با خط روند و ناحیه حمایتی کندل‌های برگشتی زده و حمایت شده این خود می‌تواند نشان‌دهنده یکی از پارامتر‌هایی باشد که از سهم از لحاظ چارت تکنیکالی حمایت شده است.
از لحاظ ایچیموکو: کندل‌ها به درون ابر کومو سبزرنگ نفوذ کرده‌اند، باتوجه‌به حمایت انجام شده از سهم اگر کندل‌ها بتواند از ابر به سمت بالا بیرون بزند. قیمت تا منطقه ۱۱۲۹۸ را متصور هستیم.
از لحاظ نوع پولبک: پولبک از نوع پولبک روندی هست که همان‌طور که اشاره شد یک‌روند سه موجی را طی نموده و به ناحیه حمایتی رسیده است.
سهم در زون خوب و معتبری حمایت شده است و در حال تثبیت‌شدن است.
تارگت اولیه برای سهم قیمت ۱۱۲۹۸ و تارگت دوم ۱۳۷۱۳ است.
تحلیل تکنیکال
آمار‌های دوره‌ای پنج‌روزه و ده‌روزه هیچ تغییر محسوسی نسبت به هم دیگر نداشته و تقریباً نسبت‌های خریدوفروش برابر بوده‌اند.
باتوجه‌به حمایت تکنیکالی بازدهی پنج‌روزه سهم در حدود ۸.۵ درصد بوده است. همچنین سرانه خرید سهم در آخرین روز معاملاتی کمتر از سرانه فروش بوده و قدرت تا حدودی دست فروشندگان بوده است شاید به دلیل آخر هفته بوده پانزده برابر حجم‌مبنا حجم خورده و دست‌به‌دست شده است و تا نزدیکی میانگین حجم ماهانعه اش حجم خورده است.‌
می‌توانیم از تابلو چنین تصمیم‌گیری کنیم که سهم با کمی درجازدن و نوسان گرفتن نوسان گیران می‌تواند رشد خوبی تا مقاومت داشته باشد. 
نتیجه‌گیری کلی: سهم باتوجه‌به بازار بورس برای نگهداری کوتاه‌مدت و نوسان‌گیری مناسب است اگر شرایط بازار مناسب‌تر شود می‌توان به بلندمدت برای نگهداری فکر کرد؛ چون روند سهم همیشه صعودی بوده و از چارت تکنیکال کاملاً مشهود است.
سرور قاراخانی، تحلیلگر تکنیکال

source

توسط ecokhabari