موانع تولید و تجاری‌سازی فناوری کشت بافت در دومین سمپوزیوم ملی کشت بافت گیاهی شناسایی می‌شود.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، این دوره از سمپوزیوم ملی کشت بافت گیاهی با هدف حمایت از توسعه محصولات دانش‌بنیان در حوزه زیست فناوری کشاورزی و ایجاد زنجیره ارزش از ۲۶ تا ۲۸ تیرماه ۱۴۰۲ در پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری برگزار می‌شود.
تأمین مواد شیمیایی، اسکرین‌هاوس مرکز هسته تولید، واحدهای تولیدی کشت بافت گیاهی، واحد معرفی ارقام، باغات مادری استاندارد، نهال استاندارد گواهی شده، باغات استاندارد تولیدی، عرضه محصول باغی سالم و شبکه فروش و توزیع از جمله مواردی هستند که در چرخه تولید تا تجاری‌سازی محصولات حوزه کشت بافت گیاهی در این سمپوزیوم بررسی خواهد شد.
شناسایی موانع تولید و تجاری‌سازی فناوری کشت بافت در کشور و مانع‌زدایی، معرفی ظرفیت‌های جدید حوزه کشت بافت گیاهی و کارآفرینی در این حوزه و پرداختن به جنبه‌های کاربردی، از جمله رویکردهای برگزاری دومین سمپوزیوم ملی کشت بافت گیاهی است.
همچنین فعال‌ٍسازی استارتاپ‌ها، جذب سرمایه‌گذاران بخش خصوصی برای ایده‌های فناورانه و خلاق و تشریح حمایت‌های دولتی از بخش خصوصی و پرداخت تسهیلات نیز از دیگر رویکردهای برگزاری این سمپوزیوم هستند.
این سمپوزیوم توسط پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری و انجمن صنفی کشت بافت گیاهی ایران برگزار می‌شود.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari