شاخص کل بورس امروز با ریزش هیجانی دیگری مواجه شده که باعث کلافگی سهامداران شده است.
به گزارش خبرنگار مهر، شاخص کل امروز با تکذیب خبر افزایش نرخ ارز پالایشی‌ها به ۳۷۹۰۰ و بازگشت به همان روال سابق ۲۸,۵۰۰ تومان با ریزش ۲۷۹۲۴ واحدی مواجه شد و به جایگاه ۲ میلیون و ۱۶۸ هزار واحد رسید.
نمادهای فارس، پارسان، شپدیس، فولاد، وغدیر، فملی بیشترین تأثیر منفی را بر شاخص کل داشتند. نمادهای پرتراکنش نیز برابر هستند با: شهر، خکمک، ونوین، وبملت، شپدیس، خودرو، خساپا.
در یک هفته گذشته برآیند معاملات در بازار سهام، خروج نقدینگی حقیقی (فروش حقیقی به حقوقی) به ارزش ۱,۰۸۹ میلیارد تومان را نشان می‌دهد. امروز نیز روند خروج نقدینگی حقیقی برای هشتمین روز متوالی با ثبت رقم ۵۳۳ میلیارد تومان همچنان ادامه دارد. این درحالی است که در یک هفته گذشته از شدت خروج نسبت به میانگین ماهانه کاسته شده است.
برآیند معاملات صندوق‌های درآمد ثابت نیز در یک هفته گذشته حاکی از ۶۳۱ میلیارد تومان ورود نقدینگی حقیقی به این صندوق‌ها است. امروز نیز با ورود ۹۳ میلیارد تومان نقدینگی حقیقی برای پنجمین روز متوالی به صندوق‌های درآمد ثابت، دریافت سود ثابت همچنان مورد استقبال حقیقی‌ها قرار دارد. این درحالی است که در یک هفته گذشته شیب ورود به این صندوق‌ها، نسبت به میانگین ماهانه در حال کاهش است.
ارزش صف‌های خرید ۴۹۰ میلیارد تومان است که کاهش ۲۳ میلیارد تومانی نسبت به میانگین هفتگی را نشان می‌دهد. این در حالی است که ارزش صف‌های فروش با افزایش ۱۸ میلیارد تومانی نسبت به میانگین هفتگی، در محدوده ۲۵۸ میلیارد تومان قرار دارد.

کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari