اصفهان- سخنگوی شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان گفت: امسال با شروع فصل گرما قطعی آب در هیچ نقطه‌ای از شهر اصفهان گزارش نشد اما افت فشار آب وجود دارد.
مجید مختاری در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه از نیمه خردادماه و با شروع فصل گرم تاکنون بجز یک مورد در شهر اصفهان آبرسانی سیار نداشتیم اظهار داشت: ممکن است در طبقات بالای همکف افت فشار آب داشته باشیم اما قطعی آب در هیچ نقطه‌ای از شهر نداریم.
وی با اشاره به هشدار هواشناسی درخصوص ورود توده هوای گرم به استان و ماندگاری گرما طی دو روز پیش‌رو، افزود: باید توجه داشت که هر یک درجه افزایش دما مصارف آب را چندین برابر می‌کند و این در حالی است که وقتی دمای هوا به ۳۷ درجه می‌رسد همه کولرها را روشن می‌کنند.
شهروندان مصارف غیرضرور آب را به ساعات شب موکول کنند
مدیر روابط عمومی و سخنگوی شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان بر لزوم صرفه جویی شهروندان و هم استانی‌ها در مصرف آب تاکید کرد و گفت: مدیریت و مصرف بهینه آب بویژه در این روزهای گرم ضروری است؛ برای مثال می‌توان در پیک مصرف بین ساعات ۱۱ پیش از ظهر تا ۱۷ عصر مصارف غیر ضرور مثل شستن لباس و ظروف را کاهش داد و یا به ساعات غیر پیک موکول کرد.
۲.۵ مترمکعب کمبود آب در ساعات پیک مصرف
مختاری با بیان اینکه آمار وضعیت مصارف آب اصفهان در ساعات ظهر و شب متفاوت است، خاطرنشان کرد: در حال حاضر میزان مصرف آب در اوج گرما و ساعات پیک مصرف به ۱۵ متر مکعب بر ثانیه می‌رسد و میزان تولید آب شرب از همه منابع تأمین، نیز نزدیک به همین عدد است.
وی ادامه داد: نزدیک به ۱۲.۵ تا ۱۳ مترمکعب بر ثانیه در سامانه آبرسانی اصفهان بزرگ (۵۶ شهر و ۳۸۰ روستا) تولید آب داریم اما در ساعات پیک، مصارف به ۱۵ مترمکعب بر ثانیه می‌رسد که برای جبران کسری حدود ۲.۵ مترمکعب بر ثانیه مخازن را وارد مدار می‌کنیم و از این منبع تأمین می‌شود.‌
مختاری با بیان مخازن ما در ساعات غیر پیک مصرف آبگیری و در ساعات پیک استفاده می‌شوند، ابراز داشت: در حال حاضر کسری آب در شبکه نداریم و آنچه که در شهر مشاهده شده بدلیل افت فشار آب در طبقات بالای همکف ساختمان‌ها است.
چاه‌های فلمن آبگیری شد اما در مدار نیست
سخنگوی شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان درخصوص وضعیت چاه‌های فلمن با توجه به جریان رودخانه زاینده‌رود از فروردین تا نیمه خرداد امسال، گفت: پس از دو سال خشکی، امسال این چاه‌ها به میزان بسیار کم آبگیری شده اما عدد آن با آبی که وارد سامانه آب شرب اصفهان بزرگ می‌شود قابل مقایسه نیست و نزدیک به صفر است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari