اردستان- سرپرست اداره آبفای اردستان گفت: مشترکان آبفا به چهار دسته کم مصرف، خوش مصرف، پر مصرف و بد مصرف تقسیم می شوند که در اردستان متاسفانه حدود یک سوم مشترکان مازاد بر الگو مصرف می کنند.
به گزارش خبرگزاری مهر، علی عباسی اظهار داشت: استفاده صحیح از مخازن ذخیره آب داخل منازل مشترکین در شهرستان اردستان مغفول واقع شده است و این موضوع باید در ساخت و سازهای جدید مد نظر قرار گیرد.
وی در خصوص میزان بارش‌ها گفت: میزان بارش در کشور ما به طور متوسط ۲۵۰ میلیمتر در سال است که نسبت به متوسط جهانی یک سوم است و در استان اصفهان این میزان، ۱۲۰ میلیمتر بوده و در اردستان حدود ۷۰ میلیمتر است.
عباسی با بیان اینکه در حال حاضر به طور سالیانه ۶ میلیون متر مکعب تولید آب داریم خاطر نشان ساخت: اتکای ما به ۵۰ حلقه چاه موجود در مدار شهرستان اردستان است و حدود یک سوم آب این شهرستان نیز از طریق لوله انتقال از اصفهان تأمین می‌شود.
سرپرست اداره آب و فاضلاب اردستان گفت: آبی که از استان برای شهرستان اردستان می‌آید ۲۰۰ کیلومتر را در طی می‌کند که با چند مرحله پمپاژ و زحمت به دست ما می‌رسد و عمق چاه‌ها نیز بالغ بر ۱۵۰ متر است، پس آنچه که گران به دست می‌آید باید برای نگهداری آن ارزش قائل شد.
وی ابراز داشت: شهرستان اردستان دارای ۲۸ هزار مشترک آب است، ۵۷۶ کیلومتر شبکه توزیع دارد و متوسط برای هر مشترک ۵۰ متر لوله‌گذاری صورت گرفته است و این عدد در استان اصفهان حدود ۲۵ متر بوده و ما نسبت به استان دو برابر نیاز به لوله‌گذاری داریم.
عباسی گفت: ۱۰۸ روستای تحت پوشش و ۳۵ روستای غیر تحت پوشش را خدمات‌رسانی می‌کنیم و در حال حاضر روزانه با پنج دستگاه تانکر آبرسانی سیار ۲۵۰ مترمکعب آب را حمل و به دست مشترکان می‌رسانیم و در ماه بالغ بر ۱۰ هزار متر مکعب ظرفیت آبرسانی سیار داریم.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari